banner203

Başkan Yücel'in 18 ayı...

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, dün sabah Alanya'da görev yapan gazeteci arkadaşlar için yaklaşık 18 aydır şehrin muhtelif noktalarında devam eden yatırımlarla ilgili bir bilgilendirme gezisi tertip etmiş. 
Davet üzerine geziye katılıp Doğu Alanya'nın değişik noktalarında yapılan çalışmaları ve hayata geçirilen yeni projeleri gözlemleme şansım oldu. 
Zaten projelerle ilgili Başkan Yücel'in açıklamalarını haber olarak siz değerli okurlarımıza aktardık. 
Alanya'ya gelen misafirlerimizin ilk Alanya intibası için şehrin giriş kapısı olan Dinek'teki park ve Alanya yazısı ibaresi son derece olumlu bir çalışma.
Alaaddin Keykubat Parkı'ndaki düzenleme çalışmalarının da Selçuklu'ya başkentlik yapmış şehrimize ve o şehrin komutanına yakışır bir çalışma olduğunu da belirtmekte fayda var. 
Buradaki çalışmalar tamamlandığı zaman bunu daha net bir şekilde görme imkanımız olacağını düşünüyorum. 
Özellikle Demirtaş'ta yapımı süren ve Türkiye'de bir ilk olan Hayvan Barınma Merkezi'ni (Hayvan Hastanesi'nden hayvan mezarlığına kadar) biraz abartlı bulmama rağmen, 72 milletten insanın yaşadığı Alanya'nın hem ulusal ve hemde uluslararası arenada imajına katkı yapacak bir tesis olabileceğini söylemekte yarar var.
Şehirde sosyal yaşam standartlarının artırılması adına yapımı süren projelerinde Alanya'ya ayrı değer katacağını belirtmek isterim. 
Yücel'in eğitim alanında yaptığı bana göre çok anlamlı bulduğum yatırımlarından birisi de; kırsal alandaki kız çocuklarımızın okunmasındaki en büyük engel olarak gördükleri barınma sorununu giderecek Oba Kız Öğrenci Yurdu.   
Şehrin son günlerde gündemine oturan Alanya Belediyesi'nin Eğri Köprü yanında yapmayı düşündüğü ve önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak olan yeni belediye hizmet binası konusunda başkan Yücel, ayrıntılı bilgi verdi. 
Alanya'nın içerinde böyle bir yatırımın yapılabilecek, bu kadar büyük bir parselin bulunmadığını ve yaklaşık 16 bin m2'lik bu olan istenirse 20 bin m2'ye kadar çıkarılabileceğini söyledi. 
Alanya'nın son 20 yıllık yönetimine talip olan adayların ilk vaadlerinin yeni belediye hizmet binası ve kent meydanı olduğunu da hatırlatan Yücel, belediye hizmet binasının yanısıra Alanya'ya yakışır bir kent meydanı için de çalışmalara başladıklarını söyledi.
Yücel'in anlattıklarına göre; Alanya Belediyesi'nin gider kalemlerinin azaltılması için hayata geçirilen ve geçirilecek olan bir çok projenin devrede olduğunu söylemek lazım. 
Alanya merkezinin yanısıra kırsal alanda yaşam standarlarının yükseltilmesi için başta alt yapı olmak üzere yapılan pek çok yatırımın, Alanya'nın kırsal alandaki güzelliklerinin şehir ve şehirdeki misafirlerle paylaşılması adına anlamlı buluyorum.  
Yücel, Alanya belediye Başkanlığı koltuğuna oturalı yaklaşık 18 ay olmuş. 
Siz ne düşünürsünüz bilmem ama; Büyükşehir Yasası'yla Dinek ile Oba Çayı arasındaki sınırları Manavgat, Gündoğmuş ve Gazipaşa'ya kadar uzanmış, yetki karmaşasıyla geçmiş bir 18 ay, girdi kalemlerinin de ağırlıkta olduğu bazı yetkileri Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne geçmiş bir Alanya'da, başkan Yücel'in 18 aylık icraatlarını başarılı bulduğumu söyleyebilirim.
Üstelik bütün bunların tek başına iş başında olan bir AK Parti ve bu iktidarın yönetiminde bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi olduğu gerçeğini bilerek, Başkan Yücel'in 18 ayını değerlendirmenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83