banner203

Antalya’da kuru fasulye kuyruğu

Antalya’da bu yıl ilki düzenlenen Çandır Fasulyesi Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. 500 kilo kuru fasulye yemeğinin dağıtıldığı şenlikte uzun kuyruklar oluşurken, yemeğini bitiren vatandaşlar hareketli türkülerle oynadı, fasulye üreticileri ayakta alkışladı.

Antalya’da kuru fasulye kuyruğu

Konyaaltı Belediyesi’nin Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında Yarbaşçandır Mahallesi'ne özgü olan Çandır fasulyesini tanıtmak için bu yıl ilkini düzenlediği 'Çandır Fasulyesi Şenliği' Konyaaltı Kent Meydanı’nda başladı. Renkli görüntülere sahne olan fasulye şenliğinde, 5 bin 500 metrekare alandan elde edilen 500 kilo kuru fasulye dev kazanlarda pişirilerek vatandaşlara ikram edildi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından ikram edilen kuru fasulye yemeğini almak için vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu. Dağıtımın ardından sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Ümran Özdemir, birbirinden güzel Anadolu ezgilerinin yer aldığı türküleri seslendirdi. Yemeğini bitiren vatandaşlar ise Özdemir’in seslendirdiği ‘Bu fasulye 7,5 lira’ türküsüyle sahne önünde uzun süre oynadı, fasulye üreticileri de alkışlarla eşlik tuttu.

banner111
Konser sonrası konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir yasasıyla birlikte belediyeye 20 köyün bağlandığını, belediye olarak köylerin kalkınması için projeler ürettiklerini söyledi. 5 bin 500 metrekarelik alanda 500 kilo fasulye üretildiğine dikkat çeken Böcek, kırsal kalkınma projelerini sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.
Başkan Muhittin Böcek program sonrası fasulyenin üretiminde emeği geçen çiftçilere fasulye tohumu verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 15:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83