BÜYÜKŞEHİR VE GAZİPAŞA BELEDİYESİ ELELE VERDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa Belediyesi işbirliğiyle ilçeye hizmet yağdırıyor. Çalışmalar kapsamında ilçeye bağlı mezarlıklarda ve cami bahçelerinde Ocak’tan bu yana 4 bin 690 metrekare parke zemin çalışması gerçekleştirildi.

BÜYÜKŞEHİR VE GAZİPAŞA BELEDİYESİ ELELE VERDİ

 Büyükşehir Yasası ile birlikte Gazipaşa’nın 52 mahallesine hizmet götürmeye başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçeye hizmet yağmurunu sürdürüyor. Gazipaşa Hizmet Birimi’ne bağlı Mezarlıklar Birimi ile Gazipaşa Belediyesi’nden oluşturulan ortak bir ekip, ilçeye bağlı 52 mahallede ihtiyaç olduğu tespit edilen mezarlıkların namaz kılma alanlarını parke ile kaplayıp camilerin çevre düzenleme işlerini yapıyor. 

banner111
52 MAHALLEYE HİZMET GÖTÜRÜLÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Mezarlıklar Birimi,  Ocak ayından bu yana 52 Mahalle Mezarlığı’nın ilaçlama ve temizlik işini tamamladı. Birim ayrıca 130 defin işlemi de gerçekleştirerek 111 cenazenin çay seti, kefen, kapama tahtası, mezar kazımı, nakil, sandalye, masa ve çadır ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşıladı. 

41 MEZARLIĞIN NAMAZ KILMA ALANI TAMAMLANACAK

Ekipler, 5 cami bahçesinde ve 6 mezarlıkta toplam 4 bin 690 metrekare parke zemin çalışmasını tamamlayarak halkın kullanımına sundu. Yapılan planlama doğrultusunda toplamda 41 mahalle mezarlığının namaz kılma alanının parke ile kaplanması hedefleniyor. 


GÜNEYKÖY MAHALLESİ’NE BİN 200 METREKARE PARKE ZEMİN

Ortak ekip, son olarak Gazipaşa’ya bağlı Güneyköy Mahallesi Merkez Mezarlığı’nın bin 200 metrekare namaz kılma alanını parke ile kapladı. Güneyköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Tuncer, “Mahallemizin büyük bir ihtiyacı Gazipaşa ve Büyükşehir Belediyelerimizin işbirliğiyle giderilmiştir. Bin 200 metrekare alana sahip namaz kılma alanımız ekiplerimizin yoğun uğraşlarıyla mahallemizin kullanımına sunuldu. “dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 11:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83