banner203

‘El işi’ esnafına yeni alan

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu modern sergi alanına taşınan el sanatkarları ürünlerini sergilemeye başladı.

‘El işi’ esnafına yeni alan
Büyükşehir Belediyesi’nin, daha önce Attalos Heykeli ile Cumhuriyet Meydanı arasında el sanatlarını satışa sunan esnaf için İsmet İnönü Kent Meydanı’nda oluşturduğu modern sergi alanı faaliyete geçti. El işi, takı, süs ve hediyelik eşya gibi el sanatlarıyla uğraşan 85 esnaf modern ve konforlu stantlarındaki yerlerini aldı. Yeni sergi alanı, bölgeye de renk ve hareket getirdi. Çelik konstrüksiyondan yapılan ve üstü örtülü satış stantlarında artık daha konforlu ve düzenli şekilde ürünlerini sergileyebilen esnaf, yeni yerlerinden memnun.

Bu kadar konfor beklemiyordum

Yeni sergi alanında olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden esnaf İnci Bağdap, “stantlarımızın dolaplı olması ve üzeri kapalı olması bizleri çok sevindirdi. Hem güvenlik hem de rahatlık açısından doğru düşünülmüş. Havaların ısınması ile caddenin daha da hareketleneceğini düşünüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ederim” diye konuştu.

Ürünlerimi genişçe sergiliyorum

El emeği ürünleri satan Evgeniya Taş da öncellikle stantların kendisini çok etkilediğini belirtti. Taş, “Kışın yağmurdan yazın ise güneşten hem bizler hem de ürünlerimiz olumsuz etkileniyordu. Yeni stantlarda bu sıkıntıları yaşamayacağız. Yeni sergi yerimizi ve düzenimizi çok sevdim. Daha önce yer darlığından dolayı birçok ürünümü sergileyemiyordum ama burada ürünlerimi daha geniş şekilde sergileme şansım var” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 14:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83