banner203

Türel’den Etap Raylı Sistem güzergahındaki esnafa müjde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 3. Etap Raylı Sistem inşaatı nedeniyle işleri etkilenen güzergahı üzerindeki esnafın mağduriyetini gidermek üzere esnafın 2019 yılı ilan reklam vergilerinde yüzde 80 indirime gidildiğini açıkladı

Türel’den Etap Raylı Sistem güzergahındaki esnafa müjde

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı Devam Toplantısı'nda yapımı süren 3. Etap Raylı Sistem Projesi çalışmaları nedeniyle ekonomik olarak zorluk çeken esnafı rahatlatacak bir karara imza atıldı. Varsak depolama alanı ve Otogar kavşağı arasındaki 3. Etap Raylı Sistem güzergâhı boyunca yer alan esnafın 2019 yılı ilan reklam vergilerinde Maliye Bakanlığı’nın belirlediği en alt limit üzerinden yüzde 80 indirim yapılmasına karar verildi.

banner111

MUAF TUTMAK İSTEDİK OLMADI

Varsak-Otogar kavşağı arasında devam eden 3. Etap Raylı Sistem Projesi çalışmaları dolayısıyla işleri etkilenen esnafı sevindiren karar oy birliği ile alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Aslında esnafı ilan reklam vergisinden muaf tutmayı istiyorduk ama kanunen bu mümkün olmadı. Meclisimize bu güzergâhtaki esnafımızdan inşaat sonuna kadar 2019 yılı ilan reklam vergilerinin Maliye Bakanlığı’nın belirleyeceği en alt limitten alınması yönünde teklif getirdik. Bu da yüzde 80’lik bir indirimi ön görüyor” dedi.

ALTINOVA’NIN ÖNÜ AÇILDI

Büyükşehir Meclisi’nde Başkan Türel’in Altınova halkına geçtiğimiz hafta müjdesini verdiği imar revizyonu kabul edildi. Altınova bölgesinde toptan ve ticaret alanlarını ve merkezle bütünleşecek ticaret alanlarının, ticaret alanı ve toplu işyerlerine dönüştürülmesiyle ilgili 1/25000, 1/5000 ölçekli nazım imar planları değişikliği oy birliği ile kabul edildi. Böylece, bölge halkının nazım planlama yaşadığı 30 yıllık sorun çözüme kavuşturulurken, bölgenin kalkınması ve refahının artmasının önü açıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 10:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83