Türkbeleni projesi tartışması

Manavgat ilçesinde Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın da katılımıyla basın toplantısı düzenleyen AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Türkbeleri projesinde ağaç kesildiği iddialarına cevap verdi.

Türkbeleni projesi tartışması

Manavgat ilçesinde Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın da katılımıyla basın toplantısı düzenleyen AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Türkbeleri projesinde ağaç kesildiği iddialarına cevap verdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP ) İlçe Örgütü ve CHP Milletvekili Nefi Kara’nın düzenledikleri basın toplantısında Büyükşehir Belediyesinin vizyon projelerinden Türkbeleni Projesi hakkında yalan ve iftiralarla dolu sözler sarf ettiklerini ileri süren Hasan Öz, “CHP 'nin Manavgat kamuoyunu yalan gündem ile huzursuz ve meşgul etmekten başka bir meziyeti yoktur. CHP’liler, büyükşehir belediyemizin Manavgat ve Antalya’da hayata geçirdiği projelerin hayalini bile kuramazlar. CHP zihniyeti bizim Manavgat için yaptığımız projeleri rüyalarında bile göremez. CHP İlçe Başkanı basın açıklamasında insanların gözlerinin içine baka baka yalan söylemektedir. ’ dedi. 

banner111
Türkbeleni Projesinin temel atma töreninin, İlçe Belediye Başkanı Şükrü Sözen dahil olmak üzere, ilçede bulunan tüm STK temsilcileri, binlerce vatandaşın ve bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımıyla gerçekleştiğini söyleyen Hasan Öz, " O programda Büyükşehir Belediye Başkanımız projenin tüm ayrıntılarını halkımızla paylaşmıştır. Ayrıca projenin birebir maketini kamuoyuna tanıtmıştır. Bunun yanı sıra İlçe Belediye Başkanı Şükrü Sözen de programda bir konuşma yaparak 'Manavgat’a artı değer güzel bir projede sizlerle böylesine güzel bir atmosferde bulunmak beni de mutlu etti. Kentimize ilimize ülkemize yapılan her türlü yatırım insan içindir. Şu anda da güzel bir projenin temeli atılacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'’ demiştir. İşte görüyorsunuz duyuyorsunuz anlatmaya gerek yok. Bu projeden haberimiz yok diyorsunuz. Temel atma töreninde alkış tutup teşekkür ettiniz. Herhalde o programda kulağınıza pamuk tıkayıp oturuyordunuz. "diye konuştu 

İlçeye 450 milyon TL'lik yatırım yapıldı
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerle ilgili basın açıklamalarında ve sosyal medyada “Tabelacı belediye” iftirasını atıldığını iddia eden AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, Büyükşehir Belediyesi'nin Manavgat’ta, yaklaşık 450 milyon lira lira alt yapı ve üst yapı yatırımı yaptığını hatırlattı. Bu yatırımların en somut sonucu olarak her sene yağan bir karış yağmurda su basan Aşağı Hisar ve Eski Hisar, Bahçelievler gibi mahallelerde su baskını yaşanmadığını gösteren Öz, " Manavgat’ın arıtma tesislerinin kapasitesi arttırılmış ve ilçe ekonomisinin can damarı olan turizm bir felaketten kurtarılmıştır. Kurduğumuz plent tesisiyle ürettiğimiz asfaltla, Manavgat merkez ve köylerinde yüzlerce kilometre sıcak asfalt yaptık. Bu arada CHP’li Manavgat Belediyesi ne yaptı biliyor musunuz? Bizim yapım çalışmalarını sürdürdüğümüz yerlere “Burası Antalya Büyükşehir Belediyesi veya ASAT’ın sorumluluğundadır” diye her hizmet yaptığımız yerlere tabela dikti. Hatta bazı yerlerde bizim 1 tabelamız varken, Manavgat Belediyesi’nin 3 tabelası vardı. Şimdi CHP ilçe örgütüne soruyorum; Bizim hizmetlerimiz bitmez. Büyükşehir belediyesi o tabelaları hizmet ürettiği diğer ilçelere götürdü. " diye konuştu. 

Bir tek ağaç kesilmedi 

CHPl'nin 'Büyükşehir Belediyesi, Türkbeleni projesinde ağaçları kesiyor' diye ortalığı ayağa kaldırdığını söyleyen İlçe Başkanı Öz, " CHP Manavgat İlçe Başkanına soruyorum; “Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkbeleni’nde kaç tane ağaç kestirdi. Söylesin biz de bilelim” Ama biz net söylüyoruz, “Büyükşehir Belediyemiz, Türkbeleni projesi için ağaç kesmemiştir” Bizim projemiz bittiğinde ayrıca binlerce ağaç dikecektir. Burada, CHP ilçe örgütünün basın toplantısında ağaç kesildiğini iddia edecekleri yerde ne olduğunu bile bilmeyen CHP’lilerin buraya ne yapılacağından da haberleri yok. Boş boş konuşuyorlar." dedi. 

Manavgat belediyesinin ağaç kestiği iddiası 

Konuşmasında CHP’li Manavgat Belediyesiyle ilgili bazı iddialar da ortaya atan AK parti İlçe Başkanı Hasan Öz, " Manavgat belediyesi, Hatıplar Mezarlığını şantiye haline getirmiş midir? , Manavgat Belediyesi burada kestiği ağaçları ne yaptı.? CHP Milletvekili Niyazi Nefi Kara ağaç kesilmesine bu kadar hasiyet gösteriyorsa kendi mahallesi olan Hatipler Mahallesinde Manavgat Belediyesinin kestiği ağaçlara neden ses çıkarmadı?, Manavgat Belediyesi bugüne kadar yaptığı projeler için kaç tane ağaç kesmiştir veya sökmüştür. Kesilen veya sökülen ağaçlar nerededir? Ne olmuştur?" diye sordu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 15:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83