banner203

Büyük Alanya'nın ilk başkanı olmak!

 1994, 1999, 2004, 2009 ve son olarak 2014...
Gazeteci olarak şuana kadar şahit olduğum Alanya Belediye Başkanlığı seçimleri. 
Allah ömür verir diğerlerine şahit olurmuyum bilmiyorum. 
Mesleğe başladığımın ikinci yılı yani 1994'te DYP Adayı Cengiz Aydoğan'ın ANAP Adayı Hasan Sipahioğlu'na karşı kazandığı seçim meslek hayatımın da ilk seçimiydi.  
1994'te kaybeden Sipahioğlu, 1999 yılında Alanya Belediye Başkanlığına seçilmiş, 2004 ve 2009 yıllarında yeniden bu göreve seçilerek şuana kadar Alanya Belediye Başkanlığı görevini en uzun süre yapan isim olmuştu.
Ve son olarak 2014 yılı seçimlerini de artık geride bıraktık. 
Herkesin bildiği üzere 2014 seçimleri Alanya'nın daha önceki belediye başkanlığı seçimlerine benzemeyen bir seçimdi. 
Yeni Büyükşehir Yasası gereği Alanya'nın Dinek'le Obaçayı arasını kapsayan sınırları ortadan kalkmış ve ilçe mülki sınırı Alanya Belediyesi'nin yeni hizmet sınırları olmuştu. 
Haliyle bütün belde ve köylerimiz Alanya'nın birer mahallesi olarak değerlendirilmiş ve Alanya'nın seçmen sayısı 60 binlerden 183 binlere çıkmıştı. 
Partiler; adaylarını ve ekiplerini artık büyük Alanya'ya göre belirlemiş ve 30 Mart'ta halkın tercihine sunmuştu.
Halk tercihini Milliyetçi Hareket Partisi'nin Adayı Adem Murat Yücel'den yana kullanarak; Büyük Alanya'nın ilk belediye başkanlığı görevini kendisine verdi.
Büyük Alanya'nın ilk Belediye Başkanı olan Adem Murat Yücel'i tebrik eder, yeni görevinde başarılar dilerim. 
Ayrıca, Milliyetçi Hareket Partisi Alanya tarihinde ilk kez Alanya Belediyesi'ni kazandı. 
Cafer Uyar başkanlığındaki bütün Alanya İlçe Teşkilatını da kutluyorum. 
Hem Alanya Belediye Başkanlığı ve hemde Antalya Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerinde alınan oylar ve ilçe başkanlarımızın seçimlere ilişkin değerlendirmelerini ileriki sayfalarımızda ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. 
Buradan ben bir kaç konuya değinmek istiyorum. 
Halkın 15 yıl yetki verdiği Sipahioğlu yönetimdeki Alanya Belediye Başkanlığının sorumluluk sahasının 55 kat büyüklüğündeki bir Alanya'yı yönetme görevini halk bu kez Adem Murat Yücel'e verdi. 
Yeni Büyükşehir Yasası'na göre; eskiden Alanya Belediyesi'nin sorumluğunda olan bazı hizmetler ve birimler bu kez Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğuna da geçti. 
Hem Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in ve hem de Alanya'nın oylarıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Alanya'nın tercihini iyi okumalı ve bu dorultuda, birlik ve berberlik içerinde Büyük Alanya'ya hak ettiği hizmetleri vermesi gerektiğini düşünüyorum.
Yeni yasal çerçeve oturuncaya kadar belli aksaklıklar olabilir.
Halkımızın Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e karşı biraz toleranslı olması gerektiğini düşünüyorum. 
Adem Murat Yücel, MHP Alanya İlçe Teşkilatı ve seçilen 37 Alanya Belediyesi Meclis üyesini tebrik eder yeni görevlerinde başarılar dilerken, Alanya Belediye Başkanlığı seçiminin kaybedenleri AK Parti ve CHP'nin bu seçimlerden ders çıkarmalarını umut ediyorum.
Ayrıca Alanya'nın İnternet Gazetesi www.alanyaadres.com okurlarını da tebrik ediyorum. 
www.alanyaadres.com'un Facebook ve Twitter takipçileri zaten konuyu biliyor. 
2007 yılından bu tarada her gün onlarca haberi www.alanyaadres.com okurlarına ulaştırıyoruz. 
Hergün binlerce okurumuz Alanya'nın gündemini buradan takip ediyor.
Küpürde de görüleceğe üzere; Alanya Adres okurlarının Alanya Belediye başkanlığı anketindeki yanılgı oranı sadece yüzde 0.9.
Bize güç veren, anket tercihleriyle seçmen tercihleri örtüşen, bizleri ve Alanya kamuoyunu yanıltmayan bütün okurlarımıza tekrar teşekkürler.
Not: Bu yazı Alanya Adres Dergisi'nin Nisan 2014 sayısından alınmıştır.
 Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2014

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83