banner203

Ukraynalı turistlerin Eurovision heyecanını yaşadı

62’nci Eurovision Şarkı Yarışması Ukrayna'nın başkenti Kiev'de gerçekleştirildi. Antalya'da yerleşik olarak yaşayan Ukraynalılar ise düzenledikleri bir organizasyon ile hem canlı yayını izledi, hem de ülkelerine destek oldu.

Ukraynalı turistlerin Eurovision heyecanını yaşadı
Antalya'da yaşamlarını sürdüren Ukraynalılar bu yıl 62'ncisi düzenlenen ve ülkelerinin başkenti Kiev'den canlı olarak yayınlanan Eurovision Şarkı Yarışması'nın heyecanını, düzenledikleri bir organizasyonla yaşadı. Ukrayna Aile Derneği tarafından bir restoranda gerçekleştirilen etkinlikte minik öğrencilerin defilesi ve jimlastik gösterileri aileler tarafından ilgiyle izlendi. Geceye katılan konuklar Ukraynalı sanatçı Alina Switzala'nın söylediği şarkılarla eğlendi. Switzala, 2009 yılında Moskova'da düzenlenen 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Hadise tarafından seslendirilen ve yarışmada 4'üncü olan 'Düm tek tek' şarkısını söyleyerek büyük bir sürpriz yaptı.

62’nci Eurovision Şarkı Yarışması canlı yayınının başlaması ile birlikte misafirler Ukrayna’yı temsil eden O. Torvald'ın sahneye çıkmasını sabırsızlıkla bekledi. Sanatçının sahneye çıktığı anda ise adeta yer yerinden oynadı. Ukrayna Aile Derneği Başkanı Vita Mykhaylova, ülkelerinde düzenlenen ve dünya çapında bir organizasyon olan Eurovision Şarkı Yarışması finalini Antalya'dan desteklemek ve Antalya'da yaşayan Ukraynalı ailelerin kaynaşmasını sağlamak için geceyi organize ettiklerini belirtti.

Gecenin sonunda 'Amar Pelos Doi'” adlı şarkısıyla Portekiz’i temsil eden Salvador Sobral birinci olurken, Ukrayna'yı 'Time' isimli şarkısıyla temsil eden O. Torvalt 36 puan aldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 16:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83