Akdenizde bir ilk! ALKÜ'de başlıyor

Akdenizde bir ilk! ALKÜ'de başlıyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Özel Yetenek Sınavı ile bu yıl Müzik Öğretmenliğine ilk öğrencilerini kabul edecek. 

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Yükseköğretim Kurumunun izni ile 2021-2022 öğretim yılında müzik öğretmeni yetiştirmeye başlıyor. 9 Ağustos’ta başlayan başvurular 20 Ağustos’ta sona erecek. Bu yıl ilk kez öğrenci alımı yapılacak programa 5’i yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 45 öğrenci kabul edilecek. Başvuru kılavuzuna ait tüm detaylara ise https://egitim.alanya.edu.tr web adresinden ulaşılabiliyor. 

AKDENİZ SAHİL ŞERİDİNDE İLK 

banner111


Konuyla ilgili bir açıklama yapan ALKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Cem Şaktanlı, “Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın kurulmasına ve öğrenci alınmasına özel ilgi gösterdiği Müzik Öğretmenliği Bölümü Akdeniz bölgesi sahil şeridinde yer alan ilk program olma özelliği taşıyor. Bölüm Mezunları, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda müzik öğretmeni olarak istihdam edilebileceği gibi ülkemizin tüm sanat kurumlarında da istihdam edilebilmektedir. ALKÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü başta Alanya olmak üzere tüm Türkiye’nin müzik sanatına ve müzik eğitimine önemli katkılar sunacaktır.” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83