Alanya'da 5 bin TL ödüllü mektup yarışması başladı

Alanya’da 5 bin TL para ödüllü "Nineden/Dededen Toruna Mektup Yarışması" başladı.

Alanya'da 5 bin TL ödüllü mektup yarışması başladı

Kur'an kurslarında ve camilerde eğitim almakta olan şimdinin ve geleceğin babaanne/anneanne ve dedelerin torunlarına ahlak ile ilgili duygu, düşünce ve bilgilerini bir mektupla aktarmalarını, bu sayede mektubu yazan büyüklerde ve mektubun yazıldığı yeni nesilde farkındalık oluşmasını sağlamak amacıyla ‘Nineden/Dededen Toruna Mektup Yarışması’ düzenlenecek. Yarışmaya 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ve sonrasında Kur'an kurslarında herhangi bir programda kaydı bulunan ve doğum tarihi 1 Ocak 1977 ve önce olan vatandaşlar //diyanet.gov.tr adresinden ulaşabilecekleri şartname çerçevesinde katılım sağlayabilecek. 

banner111

Yarışmayla ilgili Alanya Müftülüğü’nden yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi: 
“Yarışmanın konusunu Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kurslarında kaydı bulunan kursiyerlerin torunlarına iyi bir insan olma yolculuğunda emanet etmek istedikleri ahlak konulu nasihatler oluşturuyor. Katılımcılar yarışmaya sadece bir mektup ile katılabilecek. Mektuplar, bilgisayar ortamında veya okunaklı bir şekilde el yazısıyla yazılabilecek. Mektup en az 500, en fazla 750 kelimeden oluşacak. Katılımcılar aynı zarf içerisine katılım formunu, telif formunu ve yazdığı mektubu koyarak kayıtlı oldukları Kur’an kurslarının bağlı olduğu il müftülüklerine gönderecek. Katılım formu ve telif formu doldurulmamış başvurular kabul edilmeyecek. Yazılacak mektupların her yönüyle özgün olması gerekiyor. Mektuplar daha önce hiçbir mecrada yayınlanmamış olmalı. Mektubun tamamı ya da bir bölümü basın-yayın organı veya herhangi bir mecradan kopyalanmış ya da alıntı yapılmış ise mektup değerlendirilmeye alınmayacak ve derece aldı ise iptal edilecek. Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya ait olacak.
Ahlak konusu dışında yazılmış olan mektuplar değerlendirmeye tabi tutulmayacak. Dereceye giren mektup sahiplerine birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 3 bin 500 TL, üçüncülük ödülü ise 2 bin TL ödül verilecektir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83