Alanya’da öğrencilere su kaynaklarının verimli kullanımı eğitimi verildi

Tarım Ve Orman Bakanlığı “Ulusal Su Verimliliği Seferberliği" kapsamında Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü okullarda eğitim çalışması başlattı.

Alanya’da öğrencilere su kaynaklarının verimli kullanımı eğitimi verildi

Alanya’da Ülkemizde, değişen iklime uyum sağlanması, su kaynaklarının kalite ve miktar açısından korunması adına Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan “Ulusal Su Verimliliği Seferberliği” kapsamında, Ulusal Su Verimliliği Seferberliği konulu eğitim verildi.

  ‘Ulusal Su Verimliliği Seferberliği’ kapsamında Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Nimet Aladdinoğlu ve Nezahat Türktaş Ortaokullarında su kaynaklarının verimli ve sürdürülebilir kullanımı ile ilgili farkındalık eğitimi verdi. Düzenlenen eğitime, Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personeli, okul idarecileri, öğretmenler  ve öğrenciler katıldı.

 İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “ Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan “Ulusal Su Verimliliği Seferberliği” kapsamında, ilçemizde bulunan Nimet Aladdinoğlu ve Nezahat Türktaş Ortaokullarında Ulusal Su Verimliliği Seferberliği konularında teknik personelimizle birlikte öğrencilere eğitim verdik.

İklim değişikliğinin su kaynakları üzerindeki olumsuz etkileri ve çevre sorunları nedeniyle su kaynaklarının kalite ve miktar yönüyle bozulması ve artan su talebi, su kaynaklarının sürdürülebilir verimli ve akılcı kullanımının zorunlu hale getirmektedir. Ulusal çalışmaların sonuçlarına ve uluslararası göstergelere göre Türkiye su stersi altındaki ülkeler arasında yer almaktadır.

banner111

Bu doğrultuda Bakanlığımız Su Yönetimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 31 Ocak 2023 tarihinde Ulusal Su Verimliliği Seferberliği başlatılmıştır. Seferberlik kapsamında belirlenen hedefler doğrultusunda kentsel, tarımsal ve endüstriyel su kullanımlarında su verimliliğinin sağlanması adına halkın bilinçlendirilmesi ve farkındalığın artırılması çalışmaları doğrultusunda okullarımızda Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber eğitimler vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83