banner203

Alanya’da yaz Kur’an kurslarının açılma tarihi belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte açılan yaz Kur’an kursları bu yıl 27 Haziran’da başlayıp 26 Ağustos’ta sona erecek.

Alanya’da yaz Kur’an kurslarının açılma tarihi belli oldu

Her sene okulların tatil olduğu dönemde milyonlarca çocuk ve gencin Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere İslam’ın temel inanç esaslarını, ibadetleri ve Hz. Peygamber’in hayatını öğrendiği Yaz Kur’an kursları bu yıl 27 Haziran’da başlayacak. Kurslara katılacak çocukların dini yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için gerekli dua ve sureleri ezberlemeleri ve Kur’an-ı Kerim’i meali ile birlikte okuma alışkanlığı kazanmaları amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nca cami ve Kur’an kurslarında düzenlenen yaz Kur’an kursları 26 Ağustos’ta sona erecek.

banner111

8 HAFTA TEK DÖNEM OLARAK PLANLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 8 hafta süreyle tek dönem halinde planlanan yaz Kur’an kurslarında eğitim almak isteyen öğrenciler, bulundukları il veya ilçede açılan kursları https://dibbys.diyanet.gov.tr/…/acilanyazkurslari.aspx web sitesinden öğrenebilecek. Kurslara başvurular ise öğrencinin kendisi veya velisi tarafından 20 Haziran-4 Temmuz 2022 tarihleri arasında cami ve Kur’an kurslarına yapılacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83