banner203

ALKÜ, uluslararası iki üniversiteyle anlaştı

ALKÜ ile Kazakistan’da bulunan ‘Kazakistan Mühendislik Üniversitesi’ ve Kırgızistan’da bulunan ‘Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi’ arasında İkili Mutabakat (Memorandum of Understanding) anlaşması imzalandı.

ALKÜ, uluslararası iki üniversiteyle anlaştı

banner111

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), uluslararası iş birliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği'nin (TÜRKÜNİB) 6. Genel Kurulu dolayısıyla Türkistan’da bulunan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi arasında imzalanan protokolün ardından yine Kırgızistan’ın önde gelen Üniversitelerinden ‘Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi’ ile Kazakistan’ın Almatı şehrinde bulunan ‘Kazakistan Mühendislik Teknolojileri Üniversitesi’ arasında ikili iş birliklerini içeren bir protokol daha imzalandı. İmzalanan İkili Mutabakat Zaptı, ALKÜ ile ‘Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi’nde ve ‘Kazakistan Mühendislik Teknolojileri Üniversitesi’nde ortak derslerinin açılması, öğrenci ve öğretim üyeleri arasında değişim, ortak proje ve araştırmaların yapılması, seminer-çalıştay düzenlenmesi, ortak yayın yapılması, spor sanat ve kültürel etkinliklerin gerçekleşmesi gibi birçok konuyu kapsıyor.

ALKÜ’NÜN TANINIRLIĞINA ANLAŞMALAR KATKI SUNUYOR

İmzalanan her bir anlaşmanın ALKÜ’nün uluslararasılaşması yönünde atılan yeni bir adım olduğunu vurgulayan Rektör Kalan, “İmzalanan bu yeni protokol ile ALKÜ’nün uluslararasılaşması yönünde yeni bir adım daha atılmış oldu. Üniversitemiz, yaptığımız uluslararası anlaşmalar sayesinde hızlıca kendisine dünyada yer buluyor, üniversitemizin dünyada saygınlığı ve tanınırlığı da her geçen gün artıyor. Bu anlamda Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğümüz sürecin başından beri bu amaç doğrultusunda hareket ediyor.” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.