banner203

'Filistin'de çocuk olmak' sergisi ALKÜ'de

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) ve Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Kulübü (DAKİK) iş birliğinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Çarşı Alanı’nda “Filistin’de Çocuk Olmak” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

'Filistin'de çocuk olmak' sergisi ALKÜ'de

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) öğrenim gören Filistinli öğrencilerin ailelerinden gelen ve İsrail'in Gazze saldırılarını anlatan fotoğrafların yer aldığı sergi açıldı. “Filistin’de Çocuk Olmak” isimli serginin açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akın, Genel Sekreter Hüseyin Er, Genel Sekreter Yardımcıları Onur Ocakdan ve Volkan Avcu, GENÇKONFED Genel Başkanı Doç. Dr. Bilal Okudan, Filistinli ve ALKÜ’lü öğrenciler katıldı. ALKÜ’de öğrenim gören Filistinli öğrenciler ve Başkan Okudan ile gezen heyet fotoğraflar hakkında detaylı bilgi aldı. Sergi hakkında Filistinli öğrenciler adına heyete bilgi veren Kerem Saleh, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akın’a Filistin poşusu hediye etti.

REKTÖR TÜRKDOĞAN SERGİYİ GEZDİ

banner111

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, serginin açılışının ardından Filistinli öğrencilerle birlikte sergi alanını ziyaret etti. Sergide Filistinli öğrenciler Rektör Türkdoğan’a eşlik ederken Kerem Saleh de fotoğraflar hakkında detaylı bilgi verdi. Sergiyi gezen Rektör Türkdoğan, Filistinli öğrencilerle konuştu. Türkdoğan öğrencilere, “İsrail tüm dünyanın gözü önünde savaş suçu işleyerek katliam yapıyor. Türk milleti olarak geçmişte olduğu gibi şimdi de Filistin halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Filistinli öğrencilerimize ALKÜ olarak sahip çıkacağız ve onların en iyi şekilde öğrenim görmeleri için ellimizden geleni yapacağız. Buradaki sergi, İsrail vahşetini bir kez daha gözler önüne seriyor. İsrail’in zulmünün durması için tüm dünyayı sağduyuya davet ediyoruz. Filistin’de hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi. Rektör Türkdoğan, serginin ardından Filistinli öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 5 gün boyunca ziyaretçilere açık olan sergi, sonraki zamanlarda Malatya ve Samsun’daki üniversitelerde düzenlenecek. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2023, 17:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83