banner203

Girenes, yeni dönemi başarılı mezun öğrencileriyle açtı

Hüseyin Girenes Fen Lisesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının açılış törenini YKS'de dereceye giren öğrencileri ile birlikte yaptı.

Girenes, yeni dönemi başarılı mezun öğrencileriyle açtı

Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nde 2023 – 2024 eğitim ve öğretim yılının açılış töreni düzenlendi. Pansiyonu, yemekhanesi, kapalı spor salonu, botanik bahçesi, konferans salonu, laboratuvarları ve benzeri imkanlarıyla üniversite yerleşkesi görünümüne sahip olmasıyla dikkat çeken Hüseyin Girenes Fen Lisesi, öğrencilerinin başarısıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Elde ettiği Türkiye ve Antalya dereceleri ile her yıl başarı grafiğini en üst seviyeye taşıyan Hüseyin Girenes Fen Lisesi, bu yıl ki eğitim ve öğretim döneminin açılışını başarılı mezun öğrencileriyle yaptı.

‘ATAMIZIN GÖSTERDİĞİ YOLDA’

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Okul Müdürü Şen Nur Aykut öğrencilerine başarılar dileyerek, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğu inancıyla Türk Millî Eğitiminin amaçları doğrultusunda ve Atamızın gösterdiği yolda gençlerimizi yarınlara hazırlamak için heyecanlı ve enerji dolu olduğunuzu görüyor emekleriniz ve gayretiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geleceğimizin umudu kıymetli gençler, varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. Ülkemizin başarılı bilim insanları, iş adamları, doktorları, mühendisleri, öğretmenleri sizlerin arasından çıkacaktır. Kendinize inanın, milletinize inanın. Her karışında bir şehit yatan bu güzel ülkemizin gücüne inanın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olmaktan daima iftihar edin. Atamızın gösterdiği yoldan yürümekten asla vazgeçmeyin. Yüzlerinizdeki umudu, gözlerinizdeki ışığı görüyor, ülkemizin aydınlık geleceğine bütün kalbimle inanıyorum. Umudumuzun tazelendiği bu anlamlı günde her birinize başarılar diliyorum” dedi.

‘REKOR BAŞARILARA İMZA ATTIK’

Aykut, “Hüseyin Girenes Fen Lisesi olarak başarılarla dolu geçmişimize her gün yenilerini ekliyoruz. Antalya’daki Fen Liseleri içinde taban puan olarak ikinci sırada öğrenci alan, üniversite başarısında ilk sırada olan okulumuz bu yılda tarihi bir başarıya imza attı. Sayısal Türkiye 13.’sü, 129.’su, 574.’sü, 965.’si Eşit Ağırlık Türkiye 43.’sü, Dil Türkiye 122.’si, 607.’si, 910.’su. İlk 100’de 2 öğrenci, İlk 1000’de 8 öğrenci, İlk 10000’de 39 öğrenci. Antalya genelinde YKS derece ve yerleştirmesinde ilk sıradaki öğrenciler okulumuzdan çıktı. Bu yılki mezunlarını 26 Tıp, 24 Mühendislik başta olmak üzere ülkemizin seçkin üniversitelerine ve bölümlerine yerleştiren okulumuz üniversiteye yerleştirme sonuçlarında rekor bir başarıya imza attı. Şu an okulumuzda öğrenim gören ve görmeye başlayacak olan siz değerli öğrencilerimizin büyüklerinden devraldıkları bu gurur tablosuna yeni yıldızlar ekleyerek yukarıya taşıyacaklarına gönülden inanıyorum. Her yıl daha iyisini başararak Antalya’nın güzide okulu haline getiren ve Alanyamıza bu gururu yaşatan Hüseyin Girenes Fen Lisesi Ailesinin her bir bireyini canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

‘HEDEFLERİMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

LGS’de Türkiye Birincisi olarak dereceye giren Hüseyin Fen Girenes Lisesi’nde eğitimine devam edecek olan Fatih Kerem Cinas, “Bu yeni eğitim yılı biz öğrenciler için yeni fırsatlar yeni başlangıçlar ve yeni deneyimler ile dolu, her birimiz Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nin birer parçası olarak kendi hedeflerimize ulaşmak için çalışacağız” dedi.

‘ANILAR BİRİKTİRİN’

banner111

Geçtiğimiz dönem mezunlarından ve Türkiye 1800.’üncüsü olarak dereceye giren Rüçhan Erdoğan, “Ben çok çalışarak ve uykusuz kalarak geldim bu okula. 9. Sınıf olarak bu okula geldiğim zaman çok hoşnut ve isteyerek gelmediğimi itiraf edebilirim artık. Başka liseler vardı aklımda bu yüzden keşkeler ile geldim ama burada geçirdiğim 4 senede biriktirdiğim anılar ve deneyimler ile içimdeki keşkeler kayboldu. Öğretmenlerim ve arkadaşlarımla katıldığım münazaralar ve her şey burada olmaktan benim çok memnun olmamı sağladı. O yüzden 9. Sınıflara söylemek istiyorum burada çok güzel başarılara imza atacaksınız ve değerli anılar biriktireceksiniz. Ders dışı etkinliklere yarışmalara, turnuvalara ve münazaralara katılmanızı öneririm. En mutlu ve en üzgün anlarınızı bu çatı altında geçireceksiniz. Bu yüzden bu 4 seneyi sadece derse adamamanızı örenirim. Kendinizi sosyal yaşamdan arkadaşlarınızdan soyutlamamanızı tavsiye ediyorum. Sonuçta bu okulda mezun olduğunuzda bu okulda 4 seneyi geçirdiğinizi tanımlayacak şey ÖSYM sayfasındaki sayılar değil burada geçirdiğiniz anlar ve arkadaşlıklar olacak” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83