MÜSİAD Alanya’dan 24 Kasım mesajı

MÜSİAD Alanya Şubesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda; bilgelikleri, erdemleri ve mesleki donanımları ile öğrencilerimizi topluma faydalı bireyler haline getirmek için mücadele eden öğretmenlerin ve eğitimcilerin yarınlarımızı şekillendirdiğini belirten MÜSİAD Alanya Eğitim Komite Başkanı Hasan Ahlatçı, “Geleceğimizin teminatı evlatlarımıza emek veren her bir öğretmenimiz, milletimizin kıymetlisidir” dedi. 

MÜSİAD Alanya’dan 24 Kasım mesajı

Öğretmenlerin kültürümüzde, anne ve babalarımız kadar değerli, aziz ve muteber sayıldığını söyleyen MÜSİAD Alanya Eğitim Komite Başkanı Hasan Ahlatçı, “Bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmet etmeyi, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir kültüre sahibiz. Medeniyetleri eğitim, eğitimi öğretmenlerimizle oluştururuz. Toplumumuzun; milli, ahlaki, ilmi ve kültürel altyapısını, şefkat ve sabır içinde yetiştirdiği öğrencilerimizle sağlayan öğretmenlerimiz hem bugünün mimarı hem de yarınlarımızın hazırlayıcısıdırlar” diye konuştu. 

banner111

Öğretmenliğin dünyanın en eski mesleklerinden biri olduğuna dikkat çeken Ahlatçı, “İnsanın eğitiminde en önemli destekleyici unsur öğretmendir. Öğretmen ahlaki ve kültürel bir modeldir. Öğretmenlerin eğitimin amacını doğru anlayabilmeleri için insan yaşamının amacının ve erdemlerinin ne olduğunu anlamaları gerekmektedir. Çünkü eğitim insanın insani olarak gelişiminin desteklenme sürecidir. Bu anlamlı gün vesilesiyle, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.Ahlatçı, ‘Türk eğitim sistemine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyoruz. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83