banner203

SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ SÜRÜYOR

Alanya Belediyesi, Habitat Derneği ve Alanya Kent Konseyi işbirliğinde yapılan protokolle 2010 yılından beri Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi’ndeki bilişim eğitimleri devam ediyor.

SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ SÜRÜYOR

 Proje kapsamında aynı zamanda Habitat Bilişim Akademisi de olan Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde düzenlenen yetişkin eğitimlerinde, şimdiye kadar 386 kişiye ulaşıldı.

banner111
PROTOKOL 1 ARALIK’TA YENİLENECEK

İlgili protokol periyodik aralıklarla yenilenerek kurumlar arasındaki işbirliği sürdürülüyor. 1 Aralık Salı günü Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde bir tören düzenlenerek, süresi dolan protokol 3 yıllığına yenilenecek.

KURSİYERLERE BELGE VERİLECEK

Protokolle birlikte, 11-27 Kasım tarihleri arasında “Geleceğini Tasarla” projesi kapsamında gerçekleştirilen Bilgisayar Okuryazarlığı Eğitiminin kursiyerlerine de tören eşliğinde “Katılım Belgeleri” takdim edilecek.

Programın devamında Alanya Kültür Merkezi’nde saat 13.30’ da Habitat Derneği’ ne bağlı Master Eğitmen Ali Dayan tarafından Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitimi verilecek olup katılımcılara eğitim sonunda Katılım Belgesi de verilecek.

İNTERNETİN GEÇMİŞİ VE GELECEĞİ ANLATILACAK

Master Eğitmen Ali Dayan tarafından verilecek eğitimde, internetin geçmişten günümüze yaşadığı tarihsel dönüşümünden başlayarak, sosyal medyanın ne olduğu ve neden önemli olduğunu, ne gibi  yararlarının ve zararlarının olabileceği, hangi araçlarla yönetildiği, sosyal medyada kişisel itibarın nasıl yönetileceği konusunda bilgilendirme yapılacak.  Aynı zamanda eğitim sosyal medyanın yaygınlaşması ile konuşulmaya başlanan sosyal medya etiğimi ve internet hukuku hakkında bilgilendirme sağlayan bir amacı da içinde barındırıyor. Eğitim kapsamında, sosyal medyanın geleneksel medyadan ayrıldığı noktalar da göz önünde bulundurularak, kullanıcıların aktif ve bilinçli sosyal medya kullanıcıları olmaları sağlanmaya çalışılacak.

Eğitim ücretsiz olup tüm vatandaşlarımız davetlidir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 12:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83