banner203

TRT 2 Anadolu Arkeolojisi ALKÜ'de

TRT 2’de yayınlanan Anadolu Arkeolojisi programının yapımcısı ve sunucusu Arkeolog Ümit Işın, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinin (ALKÜ) öğrencileriyle buluştu.

TRT 2 Anadolu Arkeolojisi ALKÜ'de

TRT 2’de yayınlanan Anadolu Arkeolojisi programının yapımcısı ve sunucusu Arkeolog Ümit Işın, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Konferans salonunda "Anadolu Arkeolojisi" adlı konferans verdi. Sanat ve Tasarım Kulübü tarafından organize edilen konferansta Arkeolog Işın, açık hava müzesi olan ülkemizin kültür varlıkları ile antik yerleşimleri hakkında öğrencilere bilgiler aktardı. Dünyanın önemli turizm destinasyonları içerisinde yer alan Alanya'nın kültür turizmi konusunda da oldukça zengin ve eşsiz bir kent olduğunu anlatan Işın, “Hem program çekimlerinde hem de konferansın yapılması noktasında bizleri Alanya’ya davet eden ve rehber olan ALKÜ ALTSO MYO Öğr. Gör. Serdar Aslan'a, destek olan Alanya Belediyesi ve ALTİD’e çok teşekkür ediyorum.” dedi. Türkiye’nin kültür varlıklarının tanıtılması ve toplumsal farkındalığın arttırılmasını hedeflediklerini öğrencilere anlatan Işın, Anadolu Arkeolojisi programı kapsamında 9. Sezonun 116 ile 117. bölümlerinin çekimlerini Alanya’da tamamladıklarını kaydetti.

banner111

PROGRAM HAZİRAN’DA YAYINLANACAK

Alanya Kalesi, Ehmedek, Su Sarnıçları, Süleymaniye Camii, Kızılkule, Tersane ve Sedre Av Köşkü gibi Selçuklu dönemi eserlerinin tanıtımlarının yapıldığı belgeselin bölümleri, 19 ve 26 Haziran 2022 tarihlerinde TRT 2 kanalında izlenilebilecek. Programda, Selçuklu dönemi eserleri tanıtımının yapıldığı sezon sonrasında, Alanya da yer alan üst paleolitik dönemden, 12. yüzyıla kadar tarihlenen antik yerleşimler ile kültür varlıklarının tanıtılmasının hedeflendiği bölümler planlanıyor. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83