banner203

Uzaktan Eğitim Sınavı artık Alanya'da

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) sınavları artık Alanya’da da yapılabilecek.

Uzaktan Eğitim Sınavı artık Alanya'da

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ve Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesinin yanı sıra bundan sonraki tarihlerde İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) sınavları da ALKÜ’de gerçekleştirilecek. Antalya Bölgesinde ikamet eden İstanbul Üniversitesi AUZEF Öğrencilerine büyük kolaylık sağlayacak uygulama ile Gazipaşa, Manavgat, Akseki, Gündoğmuş ve çevre ilçelerden gelen öğrenciler artık Alanya’da sınava girebilecekler. Alanya’da sınava girmek isteyen öğrenciler genel sınav merkezi tercihini Antalya 2’inci Bölge- Alanya olarak kodlayarak yapabilecekler.

banner111

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, ALKÜ’nün ilim ve bilim merkezi olması dışında Alanya’da yaşayan bölge halkının da menfaatlerini gözeten çalışmalara imza attığını ifade etti. Rektör Kalan devamında; “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ve Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi sınavlarının yanı sıra İstanbul Üniversitesi Açıköğretim sınavlarının da bundan sonraki süreçte Alanya’da yapılacak olması bu konuda büyük rahatlık getirmiştir. Sınavlarına girmek isteyen öğrenciler, Alanya’da sınav merkezinin açılmasıyla hem zaman kaybı yaşamayacak hem de maddi gideri en aza indirmiş olacak.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.