banner203

Alanya'da ekmek zamlandı

Alanya’da ekmeğin 5 lira olma kararının resmileşmesinin ardından Oda başkanı Demir, “ Antalya bölgesi şu anda komple zamlı ama biz zammı geciktirmiş olduk “ dedi

Alanya'da ekmek zamlandı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, artan maliyetler nedeniyle 5 TL’ye yükseltilen ekmekfiyatına müdahale edip geçen ay 4 TL’ye düşürmüştü. Bu müdahalenin ardından Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından hazırlanan yeni tarife oda yetkililerince imzalanarak ekmek imalatı yapan fırınlara ulaştırıldı. Listeye göre 210 gram ekmek artık 5 liradan satışa sunulacak. Alanya Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerine cevap verme nadına 45 noktada oluşturulan halk ekmek büfelerinde günlük 26 bin ekmek, 3 lira 25 kuruştan satışa sunulmaktadır. Başkan Adem Murat Yücel 2023 sonuna kadar 3.5 lirayı geçmeyecek şekilde gerekise kapasitenin 50-60 bin seviyesine kadar çıkarılabileceğini Ağustos ayında duyurmuştu.

banner111

RESMİLEŞTİ

Kararın Alanya için de resmileştiğini duyuran Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuri Demir, “ Antalya’da karar verildi. Hem belediye hem kaymakamlığa yazısını yazdılar. Antalya bölgesine komple 5 liraydı. Bir aydır satılıyor. Biz vermemiştik zammı. Ama şimdi her taraf verip  de Alanya vermediği zaman esnaf da sıkıntıda. Antalya bölgesi şu anda komple 5 lira olmuş oldu. Ama biz geciktirdik zammı” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83