ALFOD'dan kayıt dışı için imza kampanyası

ALFOD'dan kayıt dışı için imza kampanyası

Alanya Fotoğrafçılar Derneği (ALFOD), Alanya'da kayıt dışı faaliyet gösteren fotoğrafçı ve videoculara karşı imza kampanyası başlattı. 

ALFOD, vergi kaydı, meslek odası veya dernek üyeliği, dükkan, stüdyo veya ofis adresi gibi resmi belgeleri olmayan 70'e yakın kişiyi denetlenmesi ve kayıt altına alınması için imza topluyor.


ALFOD Başkanı Necati Vural, vergi kaydı olan ve resmi belgeleri bulunan fotoğrafçıların, sektördeki haksız rekabetten ve kayıt dışılıktan olumsuz etkilendiğini dile getiriyor. Vural, bu durumun kaliteyi düşürdüğünü ve sektörün kan kaybetmesine yol açtığını ifade etti. 

banner111


ALFOD başkanı Necati Vural ülkemizin enflasyon yaşadığı bu günlerde esnafın hali malum fotoğrafçılar ayakta durma mücadelesi verirken denetlenmeyen bu kişiler Alanya'da sektörümüze zarar veriyor bizler imza kampanyası yaparak kaymakamlık makamına sunacağız dedi. 


ALFOD Başkanı Necati Vural;Amacımız kaçak çalışan çalışma izni bile olmayan kişilerin denetlenmesi kayıt altına alınması yada cezalandırlması için meslektaşları ile birlikte imza toplayarak yetkililerden soruna çözüm bulmalarını talep edeceklerini ifade etti.

 
ALFOD, vergi kaydı, meslek odası veya dernek üyeliği, dükkan, stüdyo veya ofis adresi gibi resmi belgeleri olmayan 70'e yakın kişiyi VE kaçak çalışan fotoğrafçı ve videografçılara tüm kanunlara aykırı olarak çalışıp para kazanmaları için stüdyolarını ve her türlü koşulları sağlayarak, kendilerine yasa dışı gelir elde eden  fotoğraf stüdyolarının denetlenmesi ve kayıt altına alınması için imza topluyor.

"Kayıt dışı fotoğrafçılarla ilgili geçtiğimiz günlerde fotoğrafçılar konuyu ALTSO 9. Komite Toplantısı'nda gündeme taşımışlardı."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83