ALTSO'da stres ve öfke semineri

ALTSO'da stres ve öfke semineri

ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde, ALTSO ev sahipliğinde Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü semineri ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Seminere; ALTSO Başkanı Eray Erdem, ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural, ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Ayşe Uysal, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. 

banner111

*UYSAL’DAN TEŞEKKÜR*

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Ayşe Uysal kadın girişimciliğinin gelişmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, ALTSO Başkanı Eray Erdem’e girişimciliğe verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. 
Uysal’ın konuşmasının ardından ise Profesyonel Koç Mustafa Şahin sunumunu yaptı. 

*ŞAHİN: “STRES KAÇINILMAZDIR”*

Seminerde stres kavramının özelliklerini açıklayan Şahin, hayatta stresin kaçınılmaz olduğunu söyledi. 
Şahin: “Stres yaşamımızın bir ürünüdür. Kaçınılmazdır, kişiseldir. Stresin tamamen yok olması, yaşamın son bulmasıyla mümkündür. Kişiye göre olumlu veya olumsuz duygular yaratır. Cinsiyete göre ve meslek gruplarına göre farklılık gösterir” dedi. 

‘Neden öfkeleniyorum?’ sorusunun da cevabını veren Şahin, “Neden öfkeleniyoruz. Bunun açıklamasını şu şekilde yapabiliriz. Profesyonel bir bakış açısına sahip değilizdir. Kendimizi tam olarak ifade edemiyoruz. Değersiz hissediyoruz. Anlayamadığımız, açıklayamadığımız ve yaşayamadığımız duyguların patlamasını yaşıyoruz. Bulunduğumuz yerden, buradaki şartlardan mutlu değilizdir ve acısını kendimizden ve başkalarından çıkarıyoruzdur” diye konuştu. 

Seminerin sonunda Şahin, katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2024, 17:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83