Evladımı kaybettim

Sevgili okuyucularım, uzun süredir bilgisayarın başına oturamıyorum, elim ayağım tutmuyor bugün bir cesaret ile sizler ile duygularımı paylaşmak istiyorum.


29 Aralık günü sabah işine gitmek üzere çıkan oğlum arabasını iş yerinin yakınına park edip indiğinde ters yönden gelen bir motorun manganda sürücüsü tarafından hayatını kayıp etti. Yavrumun kaza anını izlediğim Mobese kameraları görüntüleri gözümün önünden gitmiyor rüyalarıma giriyor. Tersten geldiği için görmediğinden arkasından kendini koruyamadan yere kafa üstü düştü beyin kanaması ile vefat etti. Allah’ım böyle bir acıyı hiçbir anneye hiçbir kimseye göstermesin. İçim yanıyor damarımdan tüm kanlar çekiliyor, duyduğum anda tüm vücudumun kemiklerinin bir anda kırıldığını sandım. Morgda gördükten sonra bayılmışım gözümü açtığımda başımda 4-5 Doktor, kolumda serum kalp elektro çekim aletleri vs.  


Yavrum her şeye çok erken başlamıştı.5 yaşında ilkokula başladı,15 yaşında Liseyi bitirdi,21 yaşında Üniversiteyi bitirip işe başladı Yüksel Proje gibi büyük bir firmada 18 yıl TOKİ evlerinin Tüm Türkiye’de teslimlerini yaptı. İnşaatların her alanında her Projede büyük başarı ile çalıştı çok sevildi. Alanya’da Belçikalılara yapılan Villaların Projelerinde de imzaları oldu. Hep beyefendi ağır başlı vakar adam gibi adam başarılı çalışkan iş adamı kuzum benim ilk göz ağrım bana 18 yaşımda anneliği tattırdı, onunla birlikte iki üniversite bitirdik. Benim evladım arkadaşım sırdaşımdı.  Nikahını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen kıymıştı çok seçkin davetliler eşliğinde 5 Nikah Şahidi ile Milletvekili, Müsteşar, Profesör Beyin Cerrahi, Genel Müdürü, Yeğenim İş adamı şahitliğinde nasıl Havuz başı düğünü güzel olduysa Cenazesinde de 1000 e yakın uğurlayanı 7 Mevlüt’ü Evde 100 e yakın yemekli Mevlütleri hepsi oğluma yakışır şekilde iki cami hocasının mikrofonlu okumalarıyla feyizli oldu Ahh ah ben nasıl dayanacağım bilmiyorum.
Kuzuma bedelli askerlik yaptırdım 2011 yılında 31.000 bin idi o günkü dolar 65.00 TL şimdinin 476.000 TL değeri Canıma feda olsun. Ben o günkü şartlarda ortalık karışık evladıma bir şey olur dayanamam her gün bir sürü şehit haberleri var dedim ama bir Maganda canımı benden aldı. Azrail’i oldu.  
Yavrum çok mutlu olamadı en büyük arzusu babalığı tadamadı Rabbime şükürler olsun geride babasız çocuk kalacaktı, sevinmek gerek olmadığına. Engelli abisi olan gelinin genlerinden belki sakat olacaktı. İyi ki olmamış diyorum artık.
Oğlum dünyaya Misyon olarak gelmiş  görevlerini yaptı çevresine hep iyilikler dağıttı , Acı bir şekilde veda ederek gitti. Yaşasa felç kalabilirdi dendi dağılan kafa tasının yarısı alındı, göz arkasına giren kafa tası kemikleri gözünü de yok etmiş.  
Kabullenmekten başka çarem yok biliyorum ama dayanmam çok zor.
Subay Babam ben 2 yaşında iken Kanserden vefat etmiş hiç hatırlamıyorum. Abim de aynı oğlum gibi 41 yaşında kanserden vefat etti o 30 Kasım, oğlum 30 Aralık aynı yaşlar. Anneciğim vefat etti, anneanne ,babaanne ben doğmadan ebediyete intikal etmişler, teyze, hala, dayı, hep vefatları yaşadım ama o acılar elini ateşe değmiş gibi, evlat vefatı ise elin kopmuş gibi sıramı çaldı benim. Nurlarda uyusun yavrum.
Bir köşede oturur derinlere dalar düşünürüm oğlumun bebekliğini gençliğini  
Bazen dışa vurmadan göz yaşlarım içeri içeri akar kimse görmeden
Kimse anlayamaz çektiğim acıyı halimi
Hayata küssem muhabbeti kessem diğer evlatlarım var .
Sonra derim ki aman aman onların hâlide drama duman
Oldum bir kere Felek kurbanı savrulmuşum yerden yere
Acılar sarmış etrafımı yanar yanar yanarım
İsyan etsemde bağırsamda mecalim yok  
Kabullenmekten başka çarem yok.
UMUT um kavuşacağız elbet kadersiz evladım.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner97

banner82

banner83