banner203

ALTSO Başkan Adayı Gömeç Mahmutlar esnafını dinledi

Alanya’da başarı basamaklarını kendi çabasıyla tek tek tırmanan iş insanı Bilal Gömeç, ALTSO Başkan Adaylığı kapsamındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Alanya ticareti ve ekonomisinde esnafların katkı payının çok büyük olduğunu belirten iş insanı Gömeç, Mahmutlar Mahallesi’nde faaliyet gösteren esnaf kollarını ziyaret etti. 

ALTSO Başkan Adayı Gömeç Mahmutlar esnafını dinledi

5 Kasım 2022’de gerçekleştirilecek olan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) seçimlerine sayılı gün kala başkan adayı Bilal Gömeç ve ekibi saha çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Alanya’nın en kalabalık mahallelerinden olan Mahmutlar’daki esnafı ziyaret eden Gömeç ve ekibi, sorunları dinlerken çözüm önerilerini de tek tek anlattı. Gömeç ve ekibi ziyaretleri kapsamında, Alanya’nın kanayan yarası ulaşım sorunu, fahiş kira bedelleri ve zincir marketlerle savaşan küçük esnafın sorunları hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

banner111


“ESNAFIMIZIN SORUNLARININ VE ÇÖZÜMLERİNİN BİLİNCİNDEYİZ”
Ziyaretin ardından açıklamada bulunan başkan adayı Gömeç, “Bugün Alanya’mızın en kalabalık mahallelerinden olan Mahmutlar’da faaliyet gösteren esnafımızla bir araya geldik ve kendilerine hayırlı işler diledik. Ziyaretlerimiz kapsamında farklı sektörde yer alan Alanya’mızın ticaretini ileri seviyelere taşımak için büyük emek ve katkı sağlayan esnafımızın sorunlarının ve çözümlerinin bilincindeyiz. 24 komite olarak çıktığımız bu yolda rengimiz kırmızıdır. Alanya sevdamız için ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mahmutlar Mahallemiz bölgemizde en fazla yerleşik yabancı sayısına sahip mahallelerimizden bir tanesidir. Özellikle Rusya ve Ukrayna savaşının ardından ciddi bir göç alan bölgemizde fahiş derecede artan kira bedelleri esnafımıza ve vatandaşlarımıza zor günler geçiriyor. Bu kapsamda başkanlığımız sürecindeki yol haritamızı hazırladık. Ayrıca özellikle küçük esnafımız pandeminin ardından girdiği geçim kaygısında zincir marketler nedeniyle de zor günler geçiriyor. Her zaman ‘Mahalle esnafımıza’ sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Küçük esnafımız olmazsa Alanya ekonomisi tam anlamıyla var olamaz. Bugün kalabalık bir ekiple sahadaydık ve esnaf arkadaşlarımızın ilgisi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu süreçte Alanya’mızın marka değerini arttırmak için ilk olarak ulaşım probleminin çözülmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Bu konuda da ekip arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz ciddi çalışmalarımız mevcuttur. Biz görev sürecimizde her zaman esnafımızın yanında olacağız. Esnafımızın sesini duyurmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83