banner203

3 çocuklu Mehmet Dede’ye sıcak yuva

Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da üç zihinsel engelli çocuğuyla birlikte derme çatma bir kulübede yaşayan 83 yaşındaki Mehmet Kesen’e yardım elini uzattı. Mehmet Dede çocuklarıyla birlikte hediye edilen konteyner ev sayesinde sıcak bir yuvaya kavuştu.

3 çocuklu Mehmet Dede’ye sıcak yuva
Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın dört bir yanında zor koşullarda hayatını sürdüren vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, 3 sene önce eşini kaybeden 83 yaşındaki kalp hastası Mehmet Kesen ve birlikte yaşadığı üç zihinsel engelli evladına sıcak bir yuva kurdu. Yaşları 52, 45 ve 42 olan çocuklarına hem analık hem de babalık yapan Mehmet Dede Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hediye edilen konteyner evde yaşamını daha rahat sürdürebilecek.
BAŞKAN TÜREL’E TEŞEKKÜR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Büyükpınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Kaya ile birlikte Kesen Ailesi’nin ev sevincine ortak oldu. Yeni evlerini görünce Mehmet Dede ve çocukları sevince boğuldu.

Heyecanla yeni evlerini gezen Mehmet Dede, “Her tarafı dökülen yağmur ve fırtınada içinde oturmaktan korktuğumuz bir barakada yaşıyorduk. Şu an o kadar mutluyum ki kelimelerle anlatamıyorum. Bundan sonra sıcacık yuvamız oldu. Bize bu evi veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e ve diğer yetkililere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 11:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83