5 MİLYON TASARRUF YAPACAK DEV TESİS HİZMETE GİRDİ

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Konaklı şantiyesinde kurulan çöp aktarma istasyonu dualarla hizmete girdi. 4 kamyon çöpün tek seferde sadece bir tırla Yumru Tepesi’ne taşınacağını belirten Başkan Yücel, çöp aktarma istasyonu ile ayda 450 bin, yılda yaklaşık 5 milyon TL tasarruf sağlayacaklarını söyledi

5 MİLYON TASARRUF YAPACAK DEV TESİS HİZMETE GİRDİ
Alanya Belediyesi tarafından Konaklı Şantiyesinde kurulan Çöp Aktarma İstasyonu yapılan dua töreni ile hizmete girdi. Dua törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Başkan Yardımcıları, Adem Er, Mehmet Kula, Mehmet Gülen, Ali Yenialp, birim amirleri ve basın mensupları katıldı.

ÇÖPÜ KAMYONLAR TOPLAYACAK, TIRLAR TAŞIYACAK

Alanya genelinde bir günde toplanan çöpleri Yumru Tepesi Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’na ortalama 48 kamyon ile taşıyan Alanya Belediyesi, çöp aktarma istasyonu ile kamyonlarla toplanan çöpü tırlara yükleyip, 12 seferde taşıyacak. Alanya Belediyesi bünyesinde bulunan 40 ton kapasiteli 2 tır tek seferde 8 kamyon çöpü taşıyabiliyor. Çöp aktarma istasyonu ile yakıt, personel ve araç konusunda tasarruf sağlanacağı gibi, sadece 2 tırın çöp taşımada kullanılmasından dolayı da yayla yolunda trafikte rahatlama sağlanacak.

YILDA 5 MİLYON TL’LİK TASARRUF

Dua töreninin ardından çöp aktarma istasyonu hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yeni terfi merkezi ile günde 48 kamyonun taşıdığı çöpü 2 tırla taşıyacaklarını belirtti. Başkan Yücel, “Batı bölgesinde yeni bir terfi merkezini araçlarla birlikte açtık. Buradaki çalışmalarla birlikte hem yeni terfi merkezimizi kurduk, hem de yeni tırlarla büyük çekicilerle yaklaşık 48 tane aracın Yumru Tepesi’ne seyretmesinin yerine  2 tır iki dorse ile 12 seferde günü kapatabiliyoruz. Sadece akaryakıt tasarrufumuz yaklaşık 1500 litre. Hem zaman, hem araçların eskime payları, hem de işçi giderleri maliyet giderleri ile aylık neredeyse 400, 450 bin lira tasarruf sağlayacağız. “ dedi.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Yayla yolunda çöp araçlarından dolayı trafikte problem yaşandığına dikkat çeken Başkan Yücel, “Amacımız  maliyeti düşürmek , trafik akışını o bölgede azaltmak ve insanlara daha kaliteli hizmet verebilmek . Bu projenin bölgeye hayırlı olmasını diliyorum. Biz bölgemizi çok seviyoruz. Bölgemize hizmet etmekten de her zaman mutluluk duyuyoruz.” dedi.

“DOĞU BÖLGESİ İÇİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN PROJESİNİ BEKLİYORUZ”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin üreteceği proje dahlinde doğu bölgesine de bir terfi merkezi yapmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Yücel, “Biliyorsunuz ki çöp toplaması ilçe belediyeye, terfi merkezleri, bertaraf merkezleri Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu altında. Büyükşehir’in üreteceği proje ve bertaraf merkezinin netleşmesinden sonra; doğu bölgesine de bir tane daha terfi merkezi düşünüyoruz.  Ama ilk önce Büyükşehir Belediyesi’nin depolama tesisinin yerinin belli olmasını  ve ihalesinin çıkmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 14:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83