banner203

AGC'den çok önemli koronavirüs uyarısı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Sekreteri Gaye Coşkun, koronavirüs konusunda önemli uyarılarda bulundu.

AGC'den çok önemli koronavirüs uyarısı
Coşkun'un açıklaması şöyle:

"Değerli üyemiz, kıymetli meslektaşımız
Hepimizin bildiği gibi, dünyada hızla yayılan, ülkemizi de etkisi altına alan Corona virüsle mücadelede hekimler ya da güvenlik güçleri kadar önemli bir görevi de biz gazeteciler yapmaktayız. Herkesin, korunma amaçlı evinde olması gerektiği sırada bizler, risk alarak habere gitmekteyiz. Bu esnada belki de hasta bir insanla temas kurmaktayız. Tüm risklere rağmen, mesleğimizin bize verdiği toplumun "doğru habere ulaşma. Doğru bilgiyi yayma" sorunluluğumuzdan asla vazgeçmemeliyiz.
İşte bu nedenle, bugünlerde, her zamankinden daha çok dikkatli çok provakatif, sansasyonel, gerçek dışı, yanıltıcı bilgi ve haberlere karşı dikkatli olmalıyız. Kaynağı belli olmayan, resmi makamların doğrulamadığı hiç bir bilgiye itibar etmemeliyiz. Birliğimizi, beraberliğimizi ve verilen mücadeleyi zayıflatmak adına sosyal medyada dolaşan gerçek dışı asparagas bilgileri yazmak yaymak böylesi olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde hiç birimize fayda sağlamayacağı gibi ciddi zararlara yol açacağı bilincinde olmalıyız.
Corona Virüsle mücadele konusunda devletimizin yürüttüğü çalışmayı desteklemek, halkı korku ve kaygıdan uzak, gerçek bilgiyle beslemek ve doğru haber vererek ülkemiz ve şehrimiz hakkında yaratılmaya çalışılan olumsuz algının yaratılmasına engel olmak da bizlerin görevleri arasındadır.
Bu vesileyle altını çizmek istediğimiz husus şudur ki; yaşamakta olduğunuz bu zor günlerde halkımıza kaynağı belli, doğru bilgileri aktararak tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi bu süreçte de sorumlu yayıncılığımızı sürdürerek önemli bir görevi yapmış olacağız.
Elbette, üstlendiğimiz sorumluluk kadar devletimizden zor durumdaki yayıncılar ve çalışan gazetecilere yönelik destek bekliyoruz. Corona Virüse karşı alınan önlemler nedeniyle toplumda yaşanan ekonomik sorunlar her zaman olduğu gibi bugün de daha çok medya sektörünü etkilemiştir.
Bu nedenle Anadolu medyasının ayakta kalması için destek beklediğimizi yinelemek istiyoruz.
Cemiyetimiz, bağlı bulundu Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve üst kuruluşu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu devletin üst düzeyinde medyaya destek ve önlem arayışlarını da sürdürmektedir. Hazırlanan medya destek talep paketi Basın İlan Kurumu ve ilgili kurumlara iletilmiştir. Gelişmeler hususunda sizleri bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.
Sağlıklı, mutlu, aydınlık yarınlarda görüşmek dileğiyle.
ALANYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 13:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83