Alanya Belediyesi Covid-19 ile 4 koldan mücadele ediyor

Alanya Belediyesi Covid-19 ile 4 koldan mücadele ediyor
Alanya Belediyesi, bünyesinde bulundurduğu ekip ve ekipmanlarla korona virüsüyle önlem ve mücadele eylem planı dahilinde şehrin dört bir yanında yoğun mesai harcıyor. Ekipler, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar öncelik tutularak her yerde dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.
Alanya Belediyesi, bütün dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılan korona virüsünün Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından da vaka açıklamasıyla birlikte 1 haftalık süreçte şehrin dört bir yanında hummalı bir hijyen çalışması başlattı. Çocuk parklarından, camilere, Pazar yerlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına kadar vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar her gün düzenli olarak ilaçlanıyor ve dezenfekte ediliyor.

TEMİZLİK İŞLERİ ŞEHRİ YIKIYOR

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 1 haftalık mücadele planı kapsamında korona virüsün etkilerini minimize etmek ve önlem almak amacıyla tüm birimler gibi adeta alarm seviyesinde hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 81 adet alt geçit ve 19 semt pazarında temizlik ve hijyen çalışması yapılırken ambalaj atıkları ve çöpler planlı şekilde toplanıyor, süpürge makineleri ile şehir süpürülüyor, belirli alanlar ilaçlı su ile yıkanarak dezenfektesi yapılıyor. Konteyner yıkıma aracı ile planlanan programa göre her gün konteynerler yıkanıyor. Ayrıca çöp araçları da gün sonunda titizlikle yıkanıp dezenfekte ediliyor.

“ÇÖPLERİ POŞETLEYEREK ZAMANINDA VE ÇÖP KUTULARINA ATALIM”

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir, vatandaşların özellikle bu zorlu dönemde çöp konusunda daha dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi; “Vatandaşlarımızdan özellikle çöplerini poşetleyerek, günde en az 1 defa kendilerine verilen zamanda çöplerini çıkartmalarını ve hijyen açısından direk çöp kutularına atmalarını rica ediyorum. Ekiplerimiz, Mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı yerleri temizliyor, yıkıyor ve dezenfekte ediyor.”

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL EKİPLERİNDEN YOĞUN MESAİ

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince 1 haftalık önlem ve mücadele planı kapsamında Camiler, Kamu Kurum ve Kuruluşları başta olmak üzere 120 tesis dezenfekte edildi. Vatandaşların yoğun giriş çıkış yaptığı doğu, batı ve merkez Belediye hizmet binaları, belediye ve emniyete ait hizmet araçları da titizlikle dezenfekte edildi.

ZABITA ÜRETİM YAPAN İŞLETMELERİ KONTROL ETTİ

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Şehir genelinde faaliyet gösteren imalat sektörüne ve gıda satışı yapan işyerlerine bilgilendirme yaptı. Salgın hastalıklarla mücadele kapsamında hijyen gerektiren işyerlerinde önlemlerin alınması ve arttırılması konusunda denetim gerçekleştirdi. Bu sektörlerde çalışan personellerin koruyucu elbise (bone, eldiven, iş önlüğü) kullanması konusunda ekipler gerekli uyarıları yaptı.

PARKLAR VE PİKNİK ALANLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde özellikle çocukların ve yaşlıların uğrak alanları olan parklarda, oturma ve oyun gruplarında, piknik alanlarında dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Müdürlüğe bağlı ekipler, her gün sabahın erken saatlerinde başladıkları çalışmalarını gün boyu sürdürerek yoğun kullanım alanlarını dezenfekte ediyor. 1 haftalık süreçte şehir genelindeki parkların tamamı ve piknik alanları dezenfekte edilerek gerekli önlemler alındı.

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİLENDİRME YAPIYOR

Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Belediye bünyesinde çalışan personelleri şantiyelerde tek tek bilgilendiriyor. Belediye Hizmet birimlerinde ilgili alanlara önlem için bilgilerin yer aldığı afişler ve görseller asılıyor. Hizmet binalarına vatandaşlar ve personeller için dezenfekte kutuları koyulurken personellere maske ve eldiven dağıtımı da gerçekleştiriliyor.

YÜCEL: “COVİD-19 İLE ÖNLEM VE MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZ TOPYEKÜN SÜRÜYOR”

Çalışmalar kapsamında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, korona virüsü ile önlem ve mücadelelerinin aralıksız sürdüğünü vurgulayarak şunları söyledi; “Alanya Belediyesi olarak maalesef Ülkemizde de görülen Covid-19 ile mücadelemiz ve önlem çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda hazırladığımız eylem planımıza sadık kalarak gerekli çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin ve vatandaşlarımızın sağlığı için bütün birimlerimizle topyekûn bir çalışma içerisindeyiz. 1 haftalık süreçte vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı her yeri dezenfekte ettik ve etmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan ricam bu süreçte Bakanlığımız tarafından duyurulan uyarılara riayet etmeleri. Belediye olarak var gücümüzle mücadelemiz sürecek.”  

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 17:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83