Alanya Belediyesi güneşten kazancını artırıyor

Alanya Belediyesi güneşten kazancını artırıyor
Alanya Belediyesi yenilenebilir enerji kaynaklarından bir tanesi olan Güneş enerjisinden faydalanma hedefi ile çıktığı yolda, gücüne güç katmaya devam ediyor. Alanya Belediyesi tesise yapılacak ilave projeyle birlikte, %7,5 daha fazla gelir elde edecek.

Yapımı devam eden ilave proje ile GES1, GES2 ve GES3 projelerinin %9’luk bir DC güç artışı sağlanarak 286,20 kw enerji artışı ile tesisin güçlenmesi hedefleniyor. İlave projenin sonunda Alanya Belediyesi, yaklaşık 47.880 dolar ekstra kazancı kasasına koyacak. GES 1-2-3 tesislerinin DC güç artışını sağlamak için yeni yapılan proje sahasını ziyaret eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Çevre Koruma ve kontrol Müdürü Sevda Çapa ve teknik ekipten bilgi aldı.

YÜCEL: “YENİLENDİK, GÜÇLENDİK, GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYORUZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımının arttırılmasına yönelik gerçekleştirdikleri çevreci projeleri geliştirilmeyi hedeflediklerini belirtti. Başkan Yücel; “Yenilenebilir enerji kaynağı için yaklaşık 4 yıl önce başlattığımız bu muazzam projeyle birlikte, kendi elektriğini kendi üreten bir Belediye haline geldik. İlk enerjimizi aldığımız gün, kamu kurum ve kuruluşları içerisinde Türkiye’nin en büyük tesisini inşa etmiştik. Bu süreçte yenilenerek ve daha da güçlenerek DC güç artışını sağlayan en iyi Belediye olduk. Bu artışla birlikte yaklaşık 3500 kw olan mevcut enerjiyi 4000 kw’a çıkartıyoruz. Yeni ilave projemizi Şubat ayı ile birlikte devreye alacağız. Yenilendik, güçlendik, gücümüze güç katıyoruz. Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 18:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83