Alanya Belediyesi rekor kırdı

4 yılda Alanya genelinde yaklaşık 800 km asfalt döktüklerini açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 11 Milyon TL’lik yatırımla asfalt üretimiyle ilgili 2 büyük tesis olan Asfalt Plentini ve Maden Kalker Ocağını hizmete geçirerek, daha az maliyetle, daha kaliteli ve daha hızlı hizmet verdiklerini belirtti. 5 yıllık asfalt hedefinin 4 yılda aşıldığını kaydeden Başkan Yücel, Akdeniz bölgesinde ilk olarak gürültüyü yarı yarıya azaltan sessiz sıcak asfalt dönemini de kendilerinin başlattı.

Alanya Belediyesi rekor kırdı
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başlattığı asfalt seferberliği ile şimdiye kadar hizmet alamamış birçok mahalle ve yayla yolları ilk kez asfalt ile tanıştı. 4 yılda 2.750 kilometre yolu stabilize ederek hizmete sunan Alanya Belediyesi 2014, 2015, 2016 ve 2017 yılında toplam 600 kilometre sathi kaplama, 165 kilometre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi.  4 yılda yaklaşık 800 km asfalt döken Alanya Belediyesi, 2.750 km yolu stabilize ederek vatandaşların hizmetine sundu.

11 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA ASFALT TESİSLERİ KURULDU

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, asfaltı daha ucuza üretebilmek için 11 Milyon TL maliyetle asfalt plenti ve maden kalker ocağı olmak üzere 2 büyük tesisi hayata geçirdi. Alanya Belediyesi’nin kendi tesislerini faaliyete geçirmesiyle daha hızlı ve kaliteli asfalt hizmeti verdiklerini kaydeden Başkan Yücel, “ Asfaltın hammaddesini kendimiz üretiyoruz. Artık mahallelerimize sıcak asfalt döküyoruz. Kent merkezinde sessiz asfaltı tercih ediyoruz. Mahallelerimize, vatandaşlarımızın huzurla, güvenle kullandığı modern, kaliteli ve Avrupa standartlarında yollar kazandırdık.” dedi.

4 YILDA 165 KM SICAK ASFALT SERİLDİ

Merkez, doğu, batı ve yaylalarla birlikte çok geniş bir alanda yol ve asfalt çalışması yapan Alanya Belediyesi, 4 yılda 165 kilometre sıcak asfalt serimi yaptı. Şehrin trafik akışının rahat ilerlemesini sağlayan düzgün bir yüzeye sahip, trafik işaretlerinin kolay uygulanabildiği, araçların seyri sırasında düşük gürültü seviyesine sahip, konforlu seyahat imkânı sağlayan sıcak asfaltı tercih eden Alanya Belediyesi, 2018 yılından itibaren ilçe genelinde sadece sıcak asfalt uygulamasına geçmeyi planlıyor.

600  KM SATHİ KAPLAMA, 2.750 KM STABİLİZE YOL YAPILDI

Alanya Belediyesi tarafından merkezde ve kırsalda 2014 ile 2017 yılları arasında 2.750 kilometre yolda stabilize çalışması yapıldı. Özellikle kırsal mahallelerdeki yolları yeniden düzenleyen Belediye, kırsal ve yaylalara ulaşımı sağlayan yollarda iyileştirme yaparak kaliteli ve kesintisiz ulaşım ağını kurdu. Sarımut, Gökbel ve Söbüçimen Yaylası’na kurulan şantiyelerle daha hızlı hizmet etme imkanı bulan ekipler, uzak mahallelerde yaşayan vatandaşların yüzünü güldürdü.

 4 YILDA BOZULAN YOLLARDA 3 BİN TON YAMA KULLANILDI

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde çeşitli nedenlerle bozulan yollarda üst yapı düzenlemesi kapsamında 3 bin ton asfalt yama çalışması yaptı. Sadece Yol ve Asfalt Şefliği’ne bağlı ekiplerin çalışmalarında rotmiks yerine sıcak yama kullanılmasıyla 1 Milyon 100 TL tasarruf sağlandı.

2018 YILINDA HEDEF TÜM BÖLGELERDE SICAK ASFALT

2018 yılı asfalt sezonu için hazırlıkların sürdürüldüğü belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bundan sonraki hedefimiz tüm bölgelerde sıcak asfalt serimi yapmak. 2018 yılı asfalt sezonu için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Planlamalarımız ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 14:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83