banner203

Alanya Belediyesi vatandaşın yüzünü güldürüyor

2015 yılı Şubat ayı itibari ile kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile 2 yılda yaklaşık 3.5 milyon TL’lik sosyal yardım gerçekleştirerek dar gelirli vatandaşlara destek olduklarını söyleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Önceliğimiz insan. En birincil görevimiz zor zamanlarında vatandaşlarımızın yanında olmak. Gençlerimize, engellilerimize, yolda kalmışlara, evi barkı olmayanlara, darda olan herkese gücümüz yettiğince destek olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Alanya Belediyesi vatandaşın yüzünü güldürüyor
Alanya Belediyesi’nin sosyal hizmetlere çok önem verdiğini ve ihtiyaç sahibi daha çok insana ulaşmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Yücel, “Sosyal yardım bütçemizi arttırmayı, gelecek yıl 6 milyon TL’ye, öbür yıl 10 milyon TL’ye çıkarmayı stratejik plana koyduk. Çünkü bu ekonomik krizde vatandaşlarımızın neler çektiğini biliyor, onlara her zamankinden daha yakın olmaya çalışıyoruz. Sosyal yardımlarımızı arttırarak sürdüreceğiz.” dedi.

4.785 ÖĞRENCİYE 1 MİLYON 876 BİN TL’LİK EĞİTİM YARDIMI VERİLDİ

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü vasıtasıyla bugüne kadar üniversiteyi kazanan 4 bin 785 öğrenciye 1 milyon 876 bin 300 TL eğitim yardımı verildi. Ayrıca Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezinden 1.900 engelli vatandaş destek alıyor.


197 AİLEYE DESTEK KART

Dar gelirli aileler için 2015 yılı sonlarında uygulamaya konulan Destek Kart hizmeti ile 197 aileye 196 bin 200 TL’lik maddi destek sağlandı. 1.375 aileye ise 362 bin 977 TL’lik nakdi yardım yapılırken, 98 aileye de 178 bin 700 TL’lik

barınma ve tadilat desteği verildi. Belediye’ye bağlı Gönül Pınarı Mağazası’ndan da üç yılda 9755 kişiye 104.572 parça giyim yardımı yapıldı. Kıyafetlerini bağışlamak isteyen vatandaşlar için ise; şehrin 4 noktasına Giysi Kumbarası konularak, paylaşmanın önü açıldı.

SAĞLIK HİZMETLERİ VATANDAŞIN EVİNE GİRDİ

Üç yıldır özellikle kırsal mahallelerde sağlık taraması yapan Alanya Belediyesi, her türlü tıbbi donanıma sahip mobil sağlık aracını da hizmete sokarak, yaşlı ve yatalak hastalara evinde hizmet vermeye başladı. Aylık 8 kırsal mahallede yapılan sağlık taraması sırasında hasta envanteri de çıkaran sağlık ekibi, ihtiyacı olan hastaları daha sık ziyaret etmeye başladı. Her yıl her mahalleye en az bir kere bu hizmetin götürülmesi hedeflenmekte.


DİYETİSYEN SAYISI ARTTIRILDI

Obeziteyle mücadele ve sağlıklı nesiller için kolları sıvayan Alanya Belediyesi, iki yıldır 688 kişiye 5071 seans ücretsiz diyetisyenlik hizmeti verdi. Tosmur Ek Hizmet Binasında ilk başta bir diyetisyenle projeye başlayan Belediye, yoğun talep üzerine ikinci diyetisyeni de istihdam etti. 7’den 70’e her yaş grubuna hizmet veren diyetisyenler, özel diyetisyenlere gidemeyen vatandaşların umudu oldu.

HOŞGELDİN BEBEK PAKETİ 2.200 AİLEYİ SEVİNDİRDİ

Belediye Başkanı Yücel’in, bebek sahibi olan ailelerin heyecanını paylaşmak için yaklaşık 7 ay önce başlattığı “Hoşgeldin Bebek” projesi, 2 bin 200 aileyi sevindirdi. Hoşgeldin Bebek Paketinde, zıbın, eldiven, fanila, battaniye, tulum, çorap, bebek kıyafetlerinin yanısıra, anne sütünün önemini anlatan bir de bilgilendirici broşür yer alıyor.

RAMAZANLARDA 10 BİN KOLİ ERZAK DAĞITILDI

Ramazan ayında kent genelinde merkez, doğu ve batıda 3 farklı noktada hergün 2000 kişilik iftar yemeği veren Alanya Belediyesi, kimsesiz, engelli ve düşkünlerin de evlerine iftar yemeği servisi gerçekleştirdi. Ramazan boyunca bugüne kadar ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 10 bin koli erzak paketi dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 14:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83