Alanya bugün saat 17:00'ye kilitlendi

Alanya bugün saat 17:00'ye kilitlendi

Alanya’da belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından bugün meclis üyesi listeleri İlçe Seçim Kurulu’na teslim edilecek. Böylece listede yer alacak 37 isim de belli olacak. Cumhur İttifakı’nda Yücel’in listesi konusunda kulislere isim sızmazken CHP ve İYİ Parti’de bazı isimler sızdı. Her iki parti de listelere tepki istifaları yaşandı.

banner111

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimler için 1 Ocak 2024 Pazartesi günü başlayan seçim takvimi işlemeye devam ediyor. Seçim takvimine göre siyasi parti ilçe başkanlıkları belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği seçimlerine ait aday listelerini ayrı ayrı düzenleyerek, ilçe seçim kurullarına bugün saat 17.00’ye kadar teslim edecekler. Böylece siyasi partilerin belediye başkan adaylarının ardından belediye meclis üyesi aday listeleri de kamuoyuna açıklanmış olacak. Varsa eksikliklerin tamamlanıp itirazların sonuca bağlanmasının ardından 3 Mart Pazar günü kesin aday listeleri karara bağlanıp ilan edilecek. 


İŞTE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI 


Alanya’da siyasi partilerin adaylarının belli olmasının ardından gözler 37 kişilik meclis üyesi listelerine çevrildi. Belediye başkan adaylarının seçmenin karşısına çıkacağı meclis üyesi adayları merak konusu oldu. Alanya’da MHP ve AK Parti’den oluşan Cumhur İttifakı’nın Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, üçüncü dönemi için seçmenden destek istiyor. CHP’de Osman Tarık Özçelik, İYİ Parti’de Mehmet Şahin, Gelecek Partisi,Anavatan partisi ve Saadet partisinin ortak adayı Mevlüt Demir, DEVA Partisi’nde Cem Sak, Zafer Partisi’nde Tahsin Biner, YRP’de Enes Nergiz, TİP’de Hülya Arga, Adalet Partisi’nde Haydar Yıldız aday oldular. 


BUGÜN SAAT 17.00’DA BELLİ OLACAK
Cumhur İttifakı’nda MHP ve AK Parti’nin ortak hazırlayıp İlçe Seçim Kurulu’na teslim edeceği meclis üyesi listesi konusunda kulislere isim sızmazken CHP ve İYİ Parti’nin meclis üyesi listesinde hangi isimlerin olacağı ile ilgili bir takım listeler dolaşmaya başladı. Bu listelere tepki gösteren CHP ve İYİ Partili bazı isimler istifalarını sundular. Hangi isimlerin listede yer alacağı bugün saat 17.00’da belli olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83