Alanya'da Asmek kurslarına yoğun ilgi

Asmek, 7’den 70’e açık kurslar veriyor.

Alanya'da Asmek kurslarına yoğun ilgi

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Asmek 2 yılında da sayısız kurs açıyor. Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı dolayısıyla Alanya Asmek’de gerçekleştirilen kursları yerinde inceledi. Kursiyerle sohbet edip taleplerini dinleyen Güney, kursa gelen bayanların çocukları için açılan kreşte de çocuklarla bir araya geldi. 

banner111
Geçen yıl Alanya’da faaliyetlerine başlayan Asmek’te vatandaşların talepleri doğrultusunda 45 ayrı kurs açıldı. Bu kurslarda 1022 kişi eğitim öğretim gördü ve sertifika aldı. Ayrıca yaz dönemlerinde ise 7-14 yaş arası çocuklara yabancı dil, gitar ve satranç kursları verildi. 

Asmek Alanya 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında ise ilk etapta, Mesleki, el sanatları ile sosyal ve kültürel alanda 26 kurs açtı.  Aşçı yamağı, pastacılık, cilt bakımı, kuaförlük, temel makyaj, temel muhasebe, yabancı diller, hasta kabul işlemleri, bilgisayar, ahşap, çini, ahşap rölyef, elbise dikimi, yağlı boyama ve ipek kozası alanlarında başlatılan kurslara başta bayanlar olmak üzere Alanyalılar büyük ilgi gösteriyor. 

Asmek’te olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten kursiyerler ücretsiz olarak verilen bu kurslardan son derece memnunuz. Hem boş zamanlarımızı değerlendiriyoruz. Hem de yeni meslekler öğrenme konusunda önemli bilgiler öğreniyoruz. Aldığımız sertifika ile de daha kolay iş buluyoruz “ diyerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. 

Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, vatandaşların farklı meslek dallarını daha yakından tanıması ya da mesleğini daha geliştirmesi açısından önemli katkı sağlayan Asmek kurslarının kısa sürede Alanya’da da büyük ilgi görmesinden memnun olduklarını belirterek, “ vatandaşlarımızın istediği her türlü kursu açabiliyoruz. Yeter ki bir sınıf oluşturabilecek sayıya ulaşılsın. Bu kurslar tamamen ücretsiz olarak veriliyor. Önümüzdeki süreçte hem kurs sayısını hem de kursiyer sayısını daha da arttırmak için çalışıyoruz “ dedi. 

Açılan Kurs sayısı; 26
Açılan Meslek Kursları; Aşçı Yardımcılığı
Pastacılık
Cilt Bakımı
Kuaförlük
Temel Makyaj
Temel Muhasebe
Sosyal ve Kültürel Kurslar;
İngilizce
İngilizce A-2
Almanca
İşaret Dili
Hasta Kabul İşlemleri
Bilgisayar Kursu
El Sanatları Kursları;
Çinicilik
Takı Tasarım
Ahşap Rölyef
Kadın Elbise Dikimi
Ev Mefruşatı
Yağlı Boyama
İpek Kozası
Geçen Yıl Açılan Kurs sayısı; 45
Kayıt Yapılan Kursiyer sayısı; 1022
Çocuk Etkinlik Odasından 23 çocuk hizmet almaktadır
Not; Yaz aylarında 8-14 Yaş arası çocuklara Satranç,İngilizce ve Gitar dersleri 
verildi ve 270 çocuk bu kurslardan faydalandı.Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 13:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83