banner203

Alanya'da eski hastane koronavirüs üstü olacak

Alanya'da eski hastane koronavirüs üstü olacak
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, yapılacak incelemelerin ardından yeterli altyapıya sahip olması halinde eski devlet hastanesi binasının koronavirüs belirtisi taşıyan hastaların izole edilmesi için kullanılacağını açıkladı.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ALKÜ Eğitim Araştırma Hastanemizin Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı İle yaptığımız görüşmeler sonucunda eski devlet hastanemizin ilçe sağlık müdürlüğü (yeni bina) kısmı koronavirüs belirtisi olma ihtimali olan vatandaşlarımızın ön değerlendirme ile ilgili kullanılmasına yönelik proaktif bir önlem alınmasının uygun olacağı düşünülmüştür. Bu çerçevede bugün ALKÜ Eğitim Araştırma Hastanemizin başkanlığında Alanya’daki tüm hastanelerin yöneticileri ile yapılan toplantı sonucunda şu an kullanıma kapalı olan eski Devlet Hastanesi binasının altyapısının kontrol edilmesi ve kullanıma açılması fikri ortak aklın bir önerisi olarak ortaya çıkmıştır.
Özellikle koronavirüs belirtisi ile ilgili gelecek hastalarımızın izole bir şekilde söz konusu hastanemize yönlendirilmesi ve orada tedavi edilmelerinin uygun olacağı üzerinde görüş birliğine varılmıştır. Özellikle belirtmek istiyorum ki altyapı uygun olduğu takdirde kullanıma açılacaktır. Bu süreçte Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler çerçevesinde tüm hemşehrilerimiz için yaptığımız çalışmalara aralıksız devam etmekteyiz.”

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 18:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83