banner203

Alanya'da minibüsçüler yeni başkanını seçiyor

Alanya'da seçim heyecanı Minibüsçüler Odası Başkanlığı için sandıklar kuruldu. Mevcut başkan Doğan Bacak, Paşa Özkan ve Ferhat Akkanat üyelerden destek istedi.

Alanya'da minibüsçüler yeni başkanını seçiyor

Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Araçları İşletmeleri Esnaf Odası 7. Olağan Genel Kurulu başladı. Mevcut başkan Doğan Bacak, Paşa Özkan ve Ferhat Akkanat’ın aday oldukları genel kurul saat 09.00’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda başladı. Genel kurula Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, oda başkanları ve oda üyeleri katıldı. 

Hüseyin Değirmenci'nin divanın olduğu genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. 

2018-2021 yılları arasındaki yönetim, denetim kurulu faaliyet raporları ile bilanço, gelir ve gider hesapları oy birliği ile ibra edildi. Genel kurulda yeni döneme ait çalışma programı ile bu programda yer alacak olan üyelerin mesleki eğitim, teorik ve pratik kurs programları ile 2022-2023-2024-2025 yılları tahmini bütçesinin incelenmesi, görüşülmesi aynen veya değiştirilmesi maddesi de görüşüldü. Madde oy birliği ile kabul edildi. Oylamaya sunulan 5362 sayılı kanundaki sınırlar içinde öğrenci okutulması, muhtaç durumdaki oda üyelerine yardımda bulunulması, sportif ve sosyal faaliyetler, eğitici ve öğretici kursların açılması, işletilmesi ve kiraya verilmesi, birliğin muvafakatını almak şartıyla kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayrimenkul ile her türlü taşıt alım ve satımına, inşa ettirilmesine, kiraya verilmesine, kiraya alınmasına borç alınıp, borç verilmesine, alınacak gayrimenkul İle taşıtlar karşılığında borç para alınmasına ve ipotek konulmasına, kurulmuş ve ya kurulacak olan vakıf, kooperatif ve şirketlere üye ve ya ortak olunmasına, AB ve İş-Kur projelerinin hazırlanması ve onaylandıktan sonra uygulanması ile birlikte, bu maddede belirtilen tüm işleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Genel kurulda oda bünyesinde kurulmuş olan iktisadi işletmesinin faaliyetinin devam ettirilmesi ya da feshedilmesi ile federasyon kurmak, kurulmuş olan veya kurulacak olan federasyonlara üye olunabilmesi veya ayrılabilmesi konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi. 

Odanın aktif üyelerinden Hasan Lök, değişime oy verilmesini istedi. 

"KONUŞMAK DEĞİL SEÇİM İSTİYORUM"

Adaylardan Paşa Özkan, "Bir an önce seçime geçilmesi gerekiyor. Onun için çok konuşmak istemiyorum" diye konuştu.

Adaylardan Ferhat Akkanat da seçimin hayırlı uğurlu olmasını istedi.

"SİZ BENİM GÖZ AĞRIMSINIZ"

banner111

Mevcut başkan ve tekrar aday olan Doğan Bacak da, "Disiplinli bir oda yürütmek için sizden destek istiyorum. Siz benim göz ağrımsınız. Sizi seviyorum" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından oy kullanma işlemi başladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83