banner203

Alanya'da su kavgasında halk kepçenin önüne yatmıştı! Muhtardan açıklama var

Alanya'da su kavgasında halk kepçenin önüne yatmıştı! Muhtardan açıklama var

Alanya'nın Şıhlar Mahallesi’nde bulunan sudan kaynaklı yaşanan olayların ardından konuşan Mahalle Muhtarı Hilmi Türker, “Beni karalamışlar. Yetkililer ne diyorsa ona razıyız. Vatandaşın daha fazla hizmet alması için uğraşıyorum. Mahalleli yaptıklarıyla hizmete engel olmuş oldu” dedi.
Alanya’nın Şıhlar Mahallesi’nin İmamlı Mevkii’nde yaşayan mahalle halkı Muhtar Hilmi Türker’in suyu kendi yaşadığı yere götürmek istediğini iddia ederek iş makinesinin çalışmasını engellemeye çalışmıştı. Kendisi hakkındaki iddialara cevap veren Muhtar Türker, Gerçek Alanya Gazetesi’ne konuştu. Muhtar Türker, “ASAT gözetiminde her 2 yere su bağlanması için proje yapıldı. İmamlı Mevkii’ndekiler suyu Arpaşlı’ya vermeyiz diyor” dedi. 

banner111

“HİZMETİ ENGELLEMEK DEĞİL, HIZLANDIRMAK İSTERİM”


Mahallede yaşananların yanlış beyan edildiğini ve kendisinin karalandığını söyleyen Muhtar Hilmi Türker, “Arpaşlı ve İmamlı Sokak için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne sondaj talebinde bulunduk. 2 tane sondaj vuruldu. Bununla ilgili ASAT’ta evraklar var. ASAT gözetiminde her 2 yere su bağlanması için proje yapıldı. İmamlı Mevkii’ndekiler suyu Arpaşlı’ya vermeyiz diyor. ASAT’ın iş makinesinin önüne yattılar. Akabinde sıkıntılar olmuş. Ben de gittim. Kolluk kuvvetleri de geldi. Proje ASAT’a ait. Su İmamlı’ya yeterse fazlasını Arpaşlı’ya alacağız. Ben vatandaşın daha fazla hizmet alması için uğraşıyorum. Mahalleli yaptıklarıyla hizmete engel olmuş oldu. Ben vatandaşların sorunlarını çözmek isterim. Amacımız hizmet etmek. Her 2 sokağın da su içmesini isteriz. İmamlı Sokak’takilerin iddiası şöyle. Suyun fazlasını sulama suyu olarak kullanalım diyorlar. Yetkililer ne diyorsa ona razıyız. Bu tamamen ASAT’ı ilgilendiren bir konu. Muhtar olarak hizmeti engellemek değil, hızlandırmak isterim. Her 2 sokağın da su içmesini istiyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83