banner203

Alanya Kızılay'dan topluma önemli çağrı

Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, bu yıl da yurt genelinde çeşitli etkinliklere sahne oluyor. 29 Ekim itibarıyla etkinliklerini başlatacak olan Türk Kızılay, tüm illerde eş zamanlı olarak şube ve temsilcilikleri ve 170 binden fazla gönüllüsü aracılığıyla haftanın anlam ve önemini, Kızılaycılık kültürünü bu yılın teması olan “Gönüllülük” üzerinden anlatacak.

Alanya Kızılay'dan topluma önemli çağrı

Kurulduğu 1868 yılından bu yana ayrım gözetmeksizin insan ıstırabını dindirmek ilkesiyle hareket eden Kızılay, toplumsal dayanışma ve sosyal refahı arttırmak, muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi görevlerin yanı sıra kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında da faaliyet gösteriyor. Geçen yıl Covid-19 pandemisinin gölgesinde EBA TV aracılığıyla faaliyetlerini öğrencilere anlatan Kızılay, bu yıl 81 ilde genç nesilleri farklı etkinliklerle bir araya getiriyor.

banner111

Kızılay Haftası’nda Çocuklar ve Gençler Kızılaycılık Kültürünü Öğreniyor

Halkın sağduyusunu, vicdanını, hoşgörüsünü, şefkatini ve iyilik severliğini insanlığa hizmete dönüştürmekten haz duymak olarak tanımlanan Kızılaycılık, ilke ve değerlerini ülke genelinde yaygınlaştırarak yeni iyilik dervişlerini topluma kazandırmayı hedefliyor. Kızılay Haftası’nda yapılan etkinliklerle de 1943 yılından bu yana Kızılaycılık kültürü yaşatılmaya çalışılıyor.

Kızılay Haftası’nda “ Gönüllülük” Teması İşleniyor

Bu yıl Kızılay Haftası boyunca “haftalara, aylara, yıllara sığmayan iyilik için gönüllü ol” teması kapsamında çocuk ve gençler için renkli etkinlikler ve bilinçlendirici faaliyetler düzenleniyor. Şu anda Türkiye genelinde 170 binden fazla gönüllüsü bulunan Kızılay’ın Aralık 2020’de devreye alınan yeni gönüllü yönetim sistemi gonulluol.org’un tanıtılmasının ardından “ 2021 gönüllülük yılı” ilan edilerek yıl boyunca gönüllülük çalışmalarını arttıracak çeşitli faaliyetler ve uygulamalar hayata geçirildi. 2021 Gönüllülük Yılı’nda Kızılay Haftası’nın ana teması ise “gönüllülük” üzerine inşa edildi. 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında da Türkiye’nin 81 şehrinde Kızılay’ın gençlik ve kadın teşkilatları pankartlar eşliğinde her il ve ilçede Kızılay Haftası yürüyüşü gerçekleştirecek. Kalabalık alanlara kurulacak olan stantlar ile Kızılay’ın faaliyetleri anlatılarak gönüllü kazanımı sağlanmaya çalışılacak. Özel sergiler, çevrimiçi paneller ve geleneksel hale gelen Kızılay Sokağı da ziyaretçilerini bekliyor olacak. Kızılay’ın kan verme stantları da hafta boyunca kan bağışında bulunmanın önemine dikkat çekecek.

Alanya Kızılay’dan Çağrı ve Etkinlikler

Türk Kızılay Alanya Şubesi, üç yıldır Alanya’nın merkezi ve kırsalı ile bütün mahalle ve köylerine ulaştı. Gençlere, öğrencilere, engelli bireylere, ihtiyaç sahiplerine, zor durumda olan bütün toplum fertlerine dönük birçok aktivite ve destekte bulundu. Tüm Alanya’ya, yapılan iyilik faaliyetlerinin içinde yer alma, destek olma, bizzat gönüllü olma ve Kızılaycı olma çağrısı yapan şube yetkilileri kapılarının iyilik peşinde olan herkese açık olduğunu bildirdiler.

Tiyatro
Türk Kızılay Alanya Şubesi, ALTSO ile işbirliği halinde, Milli Eğitim tarafından uygun görülen okullarla başlamak üzere, öğrencilerimize ücretsiz tiyatro etkinlikleri düzenliyor. 29 Ekim ve Kızılay haftası coşkusu ile hafta sonu yapılacak tiyatro gösterileri için öğrenciler davet edildi ve hazırlıklar tamamlandı. Önümüzdeki dönemde kırsaldaki okulları da kapsayacak şekilde sanat etkinliklerinin devam edeceğini belirten şube yetkilileri tüm Alanya’nın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin yetişmesi için daima desteğe ve çalışmaya devam edeceklerini belirttiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83