banner203

Alanya Müftülüğü’nden duyuru

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2021 yılı için vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri belli oldu.

Alanya Müftülüğü’nden duyuru


Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenleniyor.

 Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu sadece kurban kesimi ve et dağıtımı şeklinde planlanmamakta olup, bu organizasyon sayesinde dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlara bayram coşkusunun, heyecanının yaşatılması hedefleniyor. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2021 yılı için vekalet yoluyla kurban kesim bedeli yurt içi bin 125 TL, yurt dışı 925 TL olarak belirlendi. 

banner111

Vatandaşlar bagis.tdv.org adresinden banka/PTT şubelerinden ve Alanya Müftülüğü aracılığıyla kurban bağışında bulunabilir. Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlar da Din Hizmetleri müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri aracılığıyla kurban bağışlarını yapabilir.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83