Alanya'nın yeni korona izole merkezi burası olacak

Alanya'nın yeni korona izole merkezi burası olacak
Yeni tip korona virüs ile mücadele kapsamında Alanya Hasta Yakınları Konaklama Tesisi, korona virüs belirtisi olma ihtimali olan vatandaşların ön değerlendirmesinin yapılacağı, belirti taşıyanların izole bir şekilde tedavisinin yapılacağı merkez olacak.

Eski devlet hastanesinin korona virüs belirtisi olan vatandaşların ön değerlendirmesinin yapılması amacıyla kullanılabileceği açıklamalarını yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun ardından, eski devlet hastanesinin yerine, Antalya Büyükşehir Belediyesi uhdesindeki Hasta Yakınları Konaklama Tesisi’nin daha elverişli olduğuna karar verildi.

Alanya Kaymakamlığı’nda yapılan ilçe koordinasyon kurulu toplantısı sonrası bu doğrultuda alınan kararın Antalya Valiliği tarafından onaylanması sonrası yürürlüğe girmesi bekleniyor. Tesisin tercih edilme sebepleri arasında hem hastaneye yakın olması hem de tadilata ihtiyaç duyulmaması oldu. 24 oda ve 48 yatak kapasitesine sahip olan tesiste kalan hasta yakınları için ayrı bir planlama yapılacak. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 08:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83