banner203

Alanya Ülkü Ocakları'ndan 3 Mayıs açıklaması

Alanya Ülkü Ocakları'ndan 3 Mayıs açıklaması
Alanya Ülkü Ocakları’ndan 3 Mayıs Milliyetçiler Günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınlandı.

Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Muhammet Mustafa Demirağ imzalı yapılan açıklama şu şekilde:

“Bugün, 76 yıl önce millî bir uyanışın simgesi olan 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü içinde bulunduğumuz salgın halinde idrak ediyoruz.

76 yıl önce bugün, Türk Milliyetçiliği fikrini benimseyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet varlığı için bu fikri anlamlandıran abide şahsiyetler, dönemin kötü zihniyetine haklı ve meşru bir şekilde itiraz etmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde ilk kez bir fikir hareketi siyasi zihniyete karşı koymuş ve bugün bizlerin var oluş sebebi olan Türk Milliyetçiliği fikrinin tohumlarını ekmiştir.

İfade özgürlüğü çerçevesinde, meşru ve haklı sebeplerle görüşlerini açıklayan, fikirlerini ifade eden ve bu düşüncelerini vücut bularak eylemleştiren abide şahsiyetler, dönemin siyasi zihniyetleri tarafından susturulmaya ve korkutulmaya çalışılmıştır.

Tüm baskı ve sindirme operasyonlarına rağmen boynunu eğmeyen Türkçülük fikrini özümsemiş abide şahsiyetlerin eylemleri, bugün Türk Milliyetçiliği fikrinin özümsenmesi ve var olması açısından da bir dönüm noktası olmuştur.

Dönemin siyasetçileri ve şartları her ne kadar bu abide şahsiyetlerin karşısında olsalar da, bugün başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi olmak üzere, Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sancar, Reha Oğuz Türkkan ve birçok abide şahsiyet Türk Milleti tarafından hayırla ve minnetle yad edilmektedir.

Dönemin yöneticileri ise millet vicdanında aynı bugünkü cunta yönetimleri gibi kabul görmemiş, isimleri mezar taşlarından öteye gitmemiştir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifadesiyle de o gün Türk Milliyetçiliği fikrini savunan abide şasiyetler, bugün “Türk milliyetçiliği geleceğin büyük Türkiye’sinin, yüksek Türk ülküsünün mimarı ve müellifidir.”

Bu vesileyle, 3 Mayıs 1944 Günü, Türk Milliyetçiliği’nin var olması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyen yaşaması için varlıklarını ortaya koymuş tüm mümtaz şahsiyetlerimizi, Türk Milliyetçiliği fikrinin atalarını hayırla ve saygıyla yad ediyorum.

Bugün bizlerin, abide şahsiyetlerimizden aldığımız Türk Milliyetçiliği bayrağını daha ileriye götürmek için Ülkü Ocakları olarak aynı atalarımız gibi gerekirse varlığımızı ortaya koyacağımızı herkesin bilmesinde fayda vardır.

Dönemin şartları ne olursa olsun, tarih şartları değil, iyileri yazacaktır. Türk Milliyetçiliği fikri ebediyen var olacaktır.

Burdan liderimizin sözlerini bir kere daha

İfade ediyorum.

“Türküz, Türkçüyüz; Turan’ın sevda ve hedefindeyiz” 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 09:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83