Alanya’da iyilik hareketini destekleyenler unutulmadı

Alanya Müftülüğü’ne bağlı Alış Cami’nde Ramazan ayı boyunca hazırlanan iftar yemeğine ve aynı cami bünyesinde kurulacak olan aşevine katkıda bulunan hayırseverlere Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Alanya’da iyilik hareketini destekleyenler unutulmadı

Alış Camii İmam Hatibi Süleyman Coşkun ve Alış Cami Müezzin Kayyımı Turgut Beden’in öncülüğünde, cami cemaatinin de destek verdiği iyilik hareketiyle Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine destek olunmuştu. Alış Camii’nde her gün hazırlanan iftar yemekleri, cami görevlileri rehberliğinde özellikle 65 yaş üstü vatandaşların evlerine kadar servis edilmiş, diğer ihtiyaç sahibi vatandaşlar ise yanlarında getirmiş oldukları saklama kaplarına iftar yemeklerini almıştı.
“HAYIRDA YARIŞANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN”

banner111

İyilik hareketine destekte bulunan hayırsever cami cemaatine ise Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından Alış Cami’nde düzenlenen törende plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi. Törende konuşan ve hayırseverlere teşekkür eden İlhan şu ifadelere yer verdi:
“Bir ayeti kerimede Cenab-ı Allah şöyle buyuruyor: “Yaptıklarınızı Allah da peygamberi de müminler de görecektir.” Cenab-ı Allah’ın müminlerin ne yaptığını görmesi açısından, hem teşvik hem de örneklik açısından bunların da yapılması gerekiyor. Marifet iltifata tabidir. Bu vesileyle yapılan hayra destekte bulunan, hayırda yarış yapan siz değerli kardeşlerimizden Allah razı olsun. Rabbim hayırlarınızı kabul eylesin. Cenab-ı Hak ahiret azığı eylesin. Amellerinize de şefaatçi eylesin inşallah.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83