banner203

Alanya’dan dünyaya yayılan umut

Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde Eğitim-Öğretim veren Kılıçarslan İlköğretim Okulu Müdürü Fatma Ayan’ın sosyal medyadan yaptığı çağrıyla harekete geçen yerli ve yabancı 500 öğretmen önderliğinde 30 bin öğrenci kendi yaptıkları kuş yemlikleri dün ağaçlara astılar.

Alanya’dan dünyaya yayılan umut
Projenin Alanya ayağında Sapadere Mevki’nde hayata geçirilmesi düşünülen proje, kötü hava koşulları nedeniyle Alanya Kalesi’nde Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, öğretmen, veli ve öğrenciler eşliğinde gerçekleşti. 

Dün aynı anda 81 İl, 20 ülke ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nin katılımıyla kar, yağmur soğuk demeden öğrencilerin günlerdir kendi elleriyle yaptıkları birbirinden renkli ve yaratıcı kuş evleri ve yemlikler, “Kuşlar için Bir Damla Umut” projesi kapsamında doğaya bırakıldı. 


MÜDÜR ER,  KUŞ YEMLİKLERİNİ ÇOCUKLARLA ASTI

Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, kuş yemliklerini Kılıçaslan İlkokulu öğrencileri ile ağaçlara astı. Yemlik asmak için ağaç dallarına boyları yetişmeyen çocukları kucağına alarak astıran Er,  dünyanın dört bir yanından Alanya merkezli projeye katılarak destek veren tüm öğrenci ve öğretmenleri kutladığını söyledi. 

Tüm dünyaya örnek olacak bir projeye imza atan Okul Müdürü Fatma Ayan, ise, yurt dışından ve içinden projeye katılan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.   

PROJEYE KATILAN ÜLKELER 

KKTC, Sırbistan, Cezayir, Sri Lanka, Güney Kore, Romanya, Fas, Ukrayna, Tataristan, Bangladeş, Nijerya, Nepal, Tayland, Vietnam, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Norveç, Almanya, Danimarka, ABD, Avusturya’dan gönüllüler, Türkiye’deki tanıdıkları aracılığıyla projeye katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 14:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83