banner203

ALSİAD’dan Cumhuriyet yemeği

Alanya Sanayici İş Adamları Derneği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel yemek organize etti.

ALSİAD’dan Cumhuriyet yemeği

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile büyük Türk ulusunun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 98. yıl dönümü ve heyecanını ALSIAD ailesi düzenlediği Cumhuriyet Yemeği’ n de yaşadı.. Sohbet eşliğinde süren yemeğin ardından program, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kamburoğlu yapmış olduğu konuşmayla devam etmiştir. 

banner111

Başkan Kamburoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919' da Samsuna' a çıkarak başlatmış olduğu Milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir.
Devletimiz, Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuştur, Atatürk'ün getirmiş olduğu ilkelerin izinden ayrılmayarak, dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.
Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti' nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü savunmak, Atatürk ilke ve inkilaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.
Bu duygu ve düşüncelere içerisinde herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silahlı arkadaşlarını saygıyla anıyorum.
Başkanın konuşmasının ardından, ALSİAD ailesine yeni katılan üyelerimizin beratları Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edilmiştir. Ses sanatçısı Birgül Terzi’ nin bize eşlik etmesi ile Cumhuriyet Yemeğimiz müzik ziyafeti eşliğinde devam etmiştir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83