ALTSO oy birliğiyle 2 ofisi kapatma kararı aldı

ALTSO oy birliğiyle 2 ofisi kapatma kararı aldı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) aylık olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Erdem, Ankara ziyaretleri başta olmak üzere gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili meclis üyelerine detaylı bilgilendirme yaptı. 

Meclis toplantısında, üyelerin verdiği önerge ile Konaklı ve Mahmutlar da yer alan ALTSO irtibat ofisleri de gündeme alındı. 

Açıldığı günden bu yana ofislerde yapılan hizmetlerin maliyet/fayda analiziyle değerlendirildiği toplantıda, ofislerin mevcut yapısıyla devam etmesinin mümkün olmadığı konusunda görüş birliğine varıldı. 

OY BİRLİĞİ İLE KAPATILSIN KARARI ÇIKTI

Yapılan değerlendirmenin ardından yapılan oylamada; meclis üyelerinin tamamı ofislerin kapatılması yönünde oy kullanarak, oy birliği ile ofislerin kapatılmasına karar verildi.

Ofislerde verilen çok az sayıda hizmetin tamamına yakınının internetten temin edilen belgeler olması da alınan bu kararda etkili oldu. 

ALANYA’NIN SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ANKARA’DA

Başkan Erdem, mecliste yaptığı konuşmada yabancılara ikamet izninin sınırlandırılması ile ilgili yaşanan sorunların çözümü için Ankara çıkarması yaptıklarını ifade ederek, “Yabancılara taşınmaz satışı ve ikamet sorunlarının giderilmesi için MÜTBİR, ALSİAD ve Emlak Profesyonelleri Derneği ile birlikte hazırladığımız sorunlar ve çözüm önerilerini Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve Dışişleri Eski Bakanımız, Antalya Milletvekilimiz Mevlüt Çavuşoğlu’na ilettik ve destek istedik” dedi.

'SEKTÖR SORUNLARINI İLETTİK'

banner111

TOBB Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ ve Oda-Borsaların desteğiyle Yap-İşlet-Devret yöntemiyle modernize edilen Türkiye ile Yunanistan arasında bulunan Pazarkule Gümrük Kapısı ile TOBB ve UMAT GTİ’nin katkılarıyla yapılan İpsala İbrahim Girgin TIR Parkı’nın açılış töreni ile ilgili de bilgiler aktaran Başkan Erdem, “Açılış töreninde bir araya geldiğimiz Ticaret Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na yabancıların yaşadığı ikametgâh sorunu başta olmak üzere çözüm bekleyen konularda sektör raporumuzu sunduk” dedik.

Başkan Erdem ayrıca, özel sağlık kuruluşları ile ALTSO üyeleri için imzalanan indirim protokolü, ALKÜ ile imzalanan ‘Diploma Sizden, İş Bizden’ protokolü başta olmak üzere yönetim faaliyetleri ile ilgili olarak meclis üyelerini bilgilendirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83