Bakanlık Şahin Kırbıyık'ı bir kez daha teşhir etti! Yine taklit ürün kullanmış

Bakanlık Şahin Kırbıyık'ı bir kez daha teşhir etti! Yine taklit ürün kullanmış

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 371 firmaya ait 559 parti ürünü 1 Mart Salı günü itibariyle kamuoyuna açıkladı. 371 firmaya ait 559 parti ürünün bulunduğu listede, oğlu Alanyaspor yöneticisi olan, kızı Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV) yönetimine giren, geçtiğimiz yıl Kargıcak’ta otel satın alıp turizm işine de el atan Şahin Kırbıyık’ın sahibi olduğu Kırbıyık Holding yeniden yer aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından titizlikle yürütülmektedir. 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve bu Kanun kapsamında hazırlanan Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır” denildi.

banner111

12 Haziran 2020’de kamuoyuna açıklama yapan Tarım Orman Bakanlığı, Kırbıyık İçecek Paz. Dağ. A.Ş.’nin hileli, sahte ve tağşiş ürünlerinin tam listesini duyurmuştu.

Aynı zamanda Tarsus İdman Yurdu Başkanı olan Harun Şahin Kırbıyık, 2021’in Ekim ayında verdiği bir röportajında, sık sık maç kaybeden futbolcularını kastederek, “Verdiğim onca paraya inek alsaydım, memleketime sütünü bedava dağıtsaydım, memleketim ihya olurdu. Eşek alsaydım kargo kurardım” diyerek futbolcularına hakaret etmişti.

12 Haziran 2020’de açıklanan listede Kırbıyık’a ayrılan bölüm

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.