Basın Konseyi'nden Alanya'daki iki isme kınama

Basın Konseyi'nden Alanya'daki iki isme kınama

Başhekim Lakadamyalı'nın avukatları, Basın Konseyi'nin Dim Medya A.Ş'ye yönelik kınama kararı sonrası açıklamada bulundular. ALKÜ EAH ve yönetimi hakkında yapılan haberlerin yıpratma politikası ile yapıldığını belirten avukatlar, "Basın Konseyi'nin kararları içtihat niteliğinde olup haklılığımızı perçinleyen bir karardır" dedi

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastahanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı'nın avukatları Av. Yusuf Pakır ve Av. Tutku Acar, son zamanlarda sistematik olarak ALKÜ hastanesini ve yönetimini yıpratma politikası ile yayım yapan Dim Medya A.Ş hakkında Basın Konseyi'ne yapılmış olan başvurunun neticesi ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yaptılar.

banner111

'HAKLILIĞIMIZI PERÇİNLEYEN KARAR'


Avukatlar yaptıkları açıklamada, "Dim Medya A.Ş tarafından müvekkili hedef alan 26/04/2021 tarihinde başlayıp , 25/08/2021 tarihine kadar bizim tespit etmiş olduğumuz kadarı ile 54 adet haber yapılmıştır. Burada bir artniyet olduğu çok açıktır. Suç unsuru olduğunu değerlendirdiğimiz ve gerçeğe aykırı yapılmış olan bir çok haber için Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. İlgili medya hakkında açılmış olan davalar ve soruşturması devam eden dosyalar da mevcuttur. Akabinde 13/08/2021 tarihinde Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’nın Basın Konseyi'ne yapmış olduğu başvuru neticesinde , 11/09/2021 tarih 2021/33 dosya numarası ile BASIN MESLEK İLKELERİNİN 4, 6 ve 16. Maddelerinin ihlal edildiği yönünde OY BİRLİĞİ ile Dim Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim ve köşe yazarı İbrahim İpbüker hakkında kınama kararı  verilmiştir. Basın Konseyi'nin kararları içtihat niteliğinde olup haklılığımızı perçinleyen bir karardır. Dolayısıyla bundan sonra aleyhe ve gerçeğe aykırı yapılan her haber ile ilgili bütün yasal haklarımızı  ; gazete manşetlerinde değil ,  hukuk önünde ve resmi kurumlar nezdinde yapılacağı bütün kamuoyuna duyurulur" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2021, 20:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83