Başkan Demir: Esnaf Bağ-Kur primini ödeyemez

2022 yılına zamlarla girmemizle birlikte bir tepki de Demir'den geldi. Demir, " Bu zamlarla esnafın ışığı yanmaz" diyerek esnada özel tarife uygulanması gerektiğini söyledi.

Başkan Demir: Esnaf Bağ-Kur primini ödeyemez

Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuri Demir, esnaflara yönelik indirime gidilmesi yönünde seslendiği konuşmasında," Bu zamların altından esnafımızın kalkması mümkün değil. Bu zamlar ile esnafın ışığı yanmaz, sokaklar aydınlanmaz çünkü vitrinin lambalarını söndürmek zorunda kalır. Bunların olmaması için esnaf için özel tarife uygulanmalı. ÖTV ve KDV de indirime gidilmeli" diye konuştu.

banner111

'ESNEKLİĞE GİDİLMELİ'

Yeni yıla yüksek zamlarla girilmenin esnafı olumsuz etkilediğini söyleyen Demir, "Aralık ayı için açıklanan enflasyon oranı yıllık 36.08 artarak, beklentinin de üzerinde son 19 yılın en yüksek oranı olarak kayıtlara geçti. Bununla birlikte yeni yıla yüksek zamlarla girilmesi başta esnafımız olmak üzere tüm kesimleri olumsuz etkiledi. Zaten pandemide oldukça zor günler geçiren, BAĞ-KUR’unu, vergisini ve iş yerinin kirasını ödeyemeyerek zor günler geçiren esnafımız, bu zamların altından kalkamaz. Hatta dolabını çalıştıramaz, sokağı aydınlattığı vitrinlerinin lambalarını yakamayacak duruma gelir. Acilen esnafın bu durumu göz önüne alınarak zamlarda ve yeniden değerleme oranlarında esnekliğe gidilmeli. Elektrik ve doğalgazda esnafa özel tarife uygulanmalı" çağrısında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83