Başkan Yücel'in 5 yıllık uğraşları meyvesini verdi KIEV-GZP uçuşları resmen başladı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Kiev-GZP Havalimanları arasında oluşturulması için 5 yıldır uğraş verdiği tarifeli seferlerden ilki, bugün gerçekleşti. Pegasus’a ait Ela isimli Airbus A320 tipi yolcu uçağı 168 yolcuyu GZP’ye ulaştırdı. Bu seferler ile Alanya’ya daha fazla Ukraynalı turistin gelmesi hedefleniyor.

Başkan Yücel'in 5 yıllık uğraşları meyvesini verdi KIEV-GZP uçuşları resmen başladı

Aynı zamanda Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Kiev-Alanya arasında köprü kurulması için gösterdiği 5 yıllık uğraşlar meyvesini verdi. Bu uğraşlar sonucunda Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan Boryspil Uluslararası Havaalanı’ndan kalkan Pegasus Havayolları’nın bünyesine yeni kattığı Airbus A320 tipi yolcu uçağı “Yeni uçaklar yeni başlangıçlar” misyonuyla 168 yolcuyu sabah saat 05.40’ta Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na (GZP) ulaştırdı.

KIEV-GZP HATTINDA BU YIL KARŞILIKLI 180 SEFER GERÇEKLEŞECEK

GZP ve Alanya için tarihi bir önem taşıyan uçak, havacılık geleneği olan ‘su takı’ ile karşılandı. Yolcuları ve uçuş ekibini, Başkan Adem Murat Yücel, GZP TAV yetkilileri ile birlikte karşıladı. Kiev-GZP hattında 28 Mayıs-29 Ekim 2021 tarihleri arasında Pazartesi-Çarşamba-Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4, toplamda ise karşılıklı olarak 180 sefer yapılması planlanıyor.

BAŞKAN YÜCEL: “EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Yolcuları karşılamak üzere GZP Havalimanı’na giden ALTAV ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, uzun süredir verilen mücadelelerin karşılığını aldıkları için mutlu olduğunu belirtti. Başkan Yücel, seferlerin başlamasından duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Yaklaşık 5 yıldır Ukrayna’dan uçuşların başlaması için ciddi çalışmalar yürütüyorduk. Özellikle fuarlar aracılığıyla Ukrayna devlet büyükleriyle elçiliklerimiz üzerinden temaslarımızı sıklaştırarak adımlar attık.

BAŞKAN YÜCEL: “ALANYAMIZA DAHA FAZLA UKRAYNALI TURİST GELECEK”

banner111

Hava yolu firmalarımızın da yeşil ışık yakmasıyla tarihi önem taşıyan seferler nihayet başladı. Ukrayna halkının kentimize olan ilgisi çok büyük. Daha fazla Ukraynalı turistin daha kolay gelmesini sağlayacak bu adım Alanya’mıza ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Bize bu konuda desteklerini esirgemeyen Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ederim.”
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 07:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83