Batı Alanya'nın yaylaları ambulans istiyor

Batı Alanya'nın yaylaları ambulans istiyor

KEYDER Başkanı Hilmi Uyar, "Gökbel ve Çayarası'na iki tane tam teşekküllü ambulans konuşlandıran ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'e teşekkür ediyorum. İnşAllah, 75 bin insanın yaşadığı Eğrigöl'de yaylalar içinde ambulans konuşlandırır" dedi.

banner111


Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin'in, Alanya'nın doğu bölgesindeki insanların göç ettikleri Çayarası ve Gökbel Yaylası'na iki tane tam teşekküllü ambulans alıp, konuşlandırması ve Gökbel Sağlık Ocağı'nı tadibat yaptırıp, hizmete açması memnuniyet yaratırken, Alanya'nın batı bölgesindeki insanların göç ettikleri yaylalarda ambulans olmaması tartışma yarattı. 


Konaklı Esnafı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KEYDER) Başkanı Hilmi Uyar, Alanya'nın batı bölgesindeki insanların göç ettikleri yaylalarda ambulans ve sağlık ocağı açılmasını istedi. Yaz sezonunda insanların 6 aylığına göç ettikleri yaylalarda sorunlar yaşadıklarını ama bunların en önemlisinin de sağlık olduğunu ifade eden Uyar, "Sık sık acil müdahale edilmesi gereken durumlarla karşılaşıyorlar. Bu anlamda başkanlarımıza ve siyasi büyüklerimize büyük iş düşüyor" dedi 


Uyar sözlerini şöyle sürdürdü:


"Geçtiğimiz üç ay içerisinde Ticaret Odası Başkanımız sayın Mehmet Şahin,Çayarası yaylasındaki sağlık ocağının tadilatını yaptırıp sağlık ekipleriyle birlikte bir de ambulans göndererek sağlık hizmeti verilmesini sağladı. Saygıdeğer başkanımıza o bölgede yaşayan Halkımız adına gönülden teşekkürler ediyorum. Alanya'mızın batı bölgelerindeki mahallelerinin yaylalarında yaşayan Vatandaşlarımızın da aynı şekilde hizmet beklediğini  Başkanımız Mehmet Şahin'e ve diğer başkanlarımıza, yetki sahibi makamlarımıza hatırlatmak isterim. Değerli Başkanımız sayesinde umarım en yakın zamanda sağlık ocağına ve ambulansa kavuşarak aynı mutluluğu bu bölgelerdeki vatandaşlarımız da yaşar. Eğriğöl Yaylası başta olmak üzere bölgede yaz sezonunda 74 bin 670 insan yaşıyor." 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83