Bayram güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı

Bayram güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı

2024 Yılı Kurban Bayramı Güvenlik Tedbirleri toplantısı Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Başkanlığında gerçekleştirildi

banner111

Alanya Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Üsteğmen Osman Karalay,  İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimleri, Alanya Belediyesi Hizmet Birimleri ve Kurum Çalışanları katıldı.

Kurban Bayramı ile ilgili alınan tedbirlerin konuşulduğu toplantıda Kaymakam Ürkmezer ve katılımcılar arasında ; kurban kesim yerlerine ilişkin kurallar ile bu yerlerin denetimleri, kurban alım, satımı, kurban kesiminden sonra çevre temizliği ve dikkat edilecek hususlar ile Kurban Bayramın kapsamında şehrimizde oluşabilecek trafik yoğunluğu için alınacak tedbirler, ilçemizin su elektrik ve alt yapı durumları ve bu süreçte kurumlar arasında yapılacak koordinenin sağlanmasına yönelik değerlendirmeler yapılarak karara bağlandı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Kaymakam Ürkmezer ‘’ Kaymakamlığımız, Alanya Belediyesi, Emniyet, Jandarma ve diğer kurumlarımızla birlikte gerekli çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir Kurban Bayramı geçirmeleri için tüm tedbirleri aldık. Vatandaşlarımızdan Kurban Bayramı neşelerinin hüzne dönüşmemesi için ilçemizde oluşabilecek trafik yoğunluğunu dikkate alarak trafik kurallarına sonuna kadar uymalarını önemle rica ediyoruz. Ayrıca kurban kesimlerinde belirlenen yerlerde kurban kesmeleri ve kurban keserken dikkatli olmalarını kazaya mahal vermemelerini, kurban sonrasında hepimizin yaşadığı güzel şehrimizde çevre temizliğine duyarlı olarak dikkat etmelerini istiyoruz. Tüm ekiplerimiz Bayram boyunca sahada olup görevlerini ifa edecekler. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyor, mutlu Bayramlar diliyorum’’. dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83